Тарифи на воду: чому в Тальному високі ціни на водопостачання та водовідведення - Вісті Черкащини

Тарифи на воду: чому в Тальному високі ціни на водопостачання та водовідведення

Фото з інтернету

Останнім часом чимало розмов серед тальнівців точиться довкола тарифів на водопостачання та водовідведення в місті. Люди скаржаться, що тарифи надто високі, тим більше, що вода в кранах часто-густо відсутня.
Якщо говорити мовою цифр, то для тальнівців водопостачання обходиться у 22 гривні 54 копійки за кубометр. У КП «Водоканал» такий тариф називають планово та економічно обґрунтованим з урахуванням ПДВ. Водовідведення того ж об’єму, простіше кажучи, каналізація – 42,86 грн. за кубічний метр. Загалом плата за воду та каналізацію містянам обходиться у 65,40 грн. за кубічний метр разом з ПДВ.
Кандидат у депутати Тальнівського осередку від політичної партії «Європейська Солідарність», депутат міської ради Микола Гурбич не раз виносив питання на засідання про раціональне використання коштів, які виділяє міська рада на КП «Водоканал». Найперше треба замінити старі труби, насоси, в загальному – відремонтувати всю систему водогону в Тальному. Тоді не треба буде витрачати кошти на ремонт уже старої техніки, постійно латати зношені труби. Отже, не буде потреби піднімати тарифи на воду. Інші кандидати в депутати від ПП «Європейська Солідарність» про тарифи на воду та каналізацію такої ж думки. Та незадоволення населення щодо їх розміру їм теж відоме, а тому нині збирають підписи громадян на зниження тарифів на водопостачання та водовідведення. Вже зібрано майже тисячу підписів тальнівців, які погоджуються з кандидатами та хочуть, щоб ціна на воду зменшилась. Нині збір підписів продовжується.
Щоб з’ясувати, чи можна все-таки змінити ситуацію з тарифами, звернулися до начальника КП «Водоканал» Володимира Гречки, який стверджує:
– Левова частка коштів, що формує тариф на воду, – це витрати на електроенергію. Зменшити тариф – неможливо, бо енергоносії постійно дорожчають. Це можна зробити тільки за умови виділення коштів на їхню компенсацію з бюджету. Ми не можемо вплинути на ціну енергоносіїв. Проаналізувавши всі наші затрати, доходи, з урахуванням економії, дійсний тариф треба піднімати ще на 51 копійку. Чи піднімуть тариф, залежить від міської ради, тому що приймати таке рішення може тільки орган місцевого самоврядування. Від нас залежить тільки подати економічно обґрунтовані підстави для цього, які перевіряються відповідними спеціалістами.
Тим часом, у сусідній Лисянці куб води коштує, для порівняння, 28 грн. 94 коп., водовідведення – 19,87 грн. за куб, у Катеринополі теж вода дорога – 34,49 грн. за кубометр, а от за каналізацію люди платять куди менше – 13 гривень 19 копійок за метр кубічний. Найнижчий тариф на воду має Гордашівське КП «Джерело», де вартість води складає 15 грн. 93 копійок за куб.
Як відомо, джерелом централізованого водопостачання в Тальнівській громаді є 22 свердловини, які знаходяться на балансі КП «Водоканал» ТМР, з них працюють 12. Значна частина насосного та енергетичного обладнання відпрацювала амортизаційний термін та потребує заміни. Загальна довжина мереж водопостачання, які перебувають на балансі та обслуговуванні, складає 58,3 км, з них – 39 км є зношеними та аварійними (67,5%). Діючі мережі водопостачання міста побудовані та введені в експлуатацію більше 40 років тому.
Члени Тальнівського осередку ПП «Європеська Солідарність» не згодні з існуючим тарифам для міського населення громади.
– Першочерговою задачею, яку ми виносимо на розгляд новообраної міськради, є зменшення тарифу за водопостачання та водовідведення.
Існуючий тариф обґрунтовують витратами на постійні ремонти старого водогону, латання чисельних поривів труб та застаріле технічне забезпечення.
Для зменшення тарифів для населення, єдиним виходом є будівництво нових водогонів та повна заміна або модернізація старих.
Ми будемо вимагати винести пропозицію від ПП «Європейська Солідарність» до міської ради щодо внесення до бюджету статті витрат на будівництво нового водогону та заміни старого, що сприятиме зменшенню вартості послуг водопостачання та водовідведення. Наразі закликаємо мешканців долучитися до збору підписів, – коментує ситуацію Микола Гурбич.

Катерина КІХТЕНКО

23.10.2020 09:00
Переглядів: 781
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.