Стати програмістом: на отриману іменну стипендію тальнівець продовжує здобувати знання

З нагоди професійного свята, Дня програміста, яке святкують 13 вересня, ми вирішили поцікавитися у 19-річного тальнівчанина Дмитра Величка, майбутнього програміста, про його професійне захоплення. 19-річний хлопець вже закінчив Тальнівський будівельно-економічний коледж з відзнакою за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення». У номінації «Найкращий програміст» Дмитра разом із його другом-колегою Євгеном Звірякою було нагороджено іменною стипендією від мецената Володимира Мовчана на цьогорічному святі Івана Купала у Кривих Колінах.

Юнак розповідає, він був дуже задоволений і вдячний, що його знання оцінили таким чином. До того ж, ці кошти Дмитро витратив з користю – записався на курси з програмування.

Однак хлопець розповідає, що до навчання його може стимулювати не лише грошова винагорода, а й конкуренція. Для нього навчатися цікавіше, коли є можливість «помірятися знаннями» з однолітками.

Навчаючись у коледжі, Величко створив власну програму, яка називалася «Автоматизоване робоче місце завідуючого відділення коледжу».

– Вимоги до цієї програми були такі, щоб заввідділення коледжу міг вносити оцінки, формувати відомості, фіксувати відвідування студентів. І це все було зображено і списками, і у вигляді діаграми. Над цією програмою я працював разом із керівником. Також на 3-тьому курсі у коледжі допомагав бухгалтерам та дизайнерам встановлювати різні програми, – каже хлопець.

Програмування захоплює, як переконує Дмитро. Цікаво, що звичайні користувачі, відкривши програму, бачать лише її зовнішній вигляд, а програміст знає її зсередини. І основа будь-якої програми, за словами хлопця, – це «великий текст коду». Для його створення потрібно знати мову програмування. А, як запевняє Дмитро, таких мов є дуже багато.

Зараз хлопець продовжує опановувати професію програміста у Черкаському державному технологічному університеті. І має своє життєве кредо: «Йти вперед і не здаватися».

Ольга МОСКАЛЕНКО

13.09.2021 09:00
Переглядів: 747
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.