«Щоб рятувати хворих на коронавірус, райлікарні треба мати апарати штучної вентиляції легенів, а нам їх не вистачає!»

– Про необхідне обладнання для Тальнівської райлікарні я кричу вже півтора роки і на сесіях, і на нарадах у районі. Ніхто не думав, що у світі спалахне пандемія коронавірусу і апарати штучної вентиляції легенів та кисневі концентратори будуть життєво необхідними, – пояснює телефоном Олег Солодько, головний лікар Тальнівської райлікарні.

За словами медиків, саме ці апарати й рятують хворих, підтримуючи їх доти, доки організм не виробить власний імунітет проти вірусу й антитіла не знищать сам вірус.

У червні минулого року, напередодні Дня медичного працівника, місцевий підприємець Володимир Мовчан подарував для анестезіологічного відділення Тальнівської райлікарні вкрай необхідний новий сучасний апарат штучної вентиляції легенів та кисневий концентратор. Адже до цього у райлікарні функціонував апарат штучної вентиляції легенів з 10-річним стажем роботи.

Тож на сьогодні Тальнівська райлікарня оснащена 2 апаратами штучної вентиляції легенів, один з який абсолютно неновий і не має таких інтелектуальних функцій, як той, що придбаний минулого року. У медустанові є 5 кисневих концентраторів, які теж знадобляться у разі спалаху коронавірусу. Сусідні районні лікарні мають лише по 1 апарату штучної вентиляції легенів.

-Ще є 3 наркозні апарати, які можуть деякий час підтримувати функцію дихання легенів, але якщо довго ними користуватися, то можна зашкодити здоров’ю. Памʼятаю, як під час спалаху свинячого грипу саме за допомогою апарату штучної вентиляції легенів ми врятували людину. Вона була підключена до нього аж місяць, – ділиться головний лікар.

Зараз людей, з підозрою на коронавірус, відразу транспортують швидкою допомогою до Уманської лікарні. Але, коли, не доведи, Боже, пандемія коронавірусу спалахне з нечуваною швидкістю, то хворих розміщуватимуть і у райлікарнях. Головний лікар Тальнівської райлікарні наголошує на тому, що у медзаклад треба ще 2 кисневих концентратори та 2 апарати штучної вентиляції легенів, не говорячи про медичні маски та тести на коронавірус.

-Ми не знаємо, скільки хворих ще має бути! Перехворіє дуже багато населення, практично 80%. Більшість перенесе його, як звичайний грип. Інші 20% потребуватимуть госпіталізації, з них 4-5% треба буде підключати до апарату штучної вентиляції легенів, – каже Солодько.

Стало відомо, що сьогодні, разом із іншими підприємцями Уманського району, Володимир Мовчан надав 100 тисяч гривень для купівлі апаратів штучної вентиляції легенів в Уманську лікарню, яка госпіталізуватиме хворих на коронавірусну інфекцію.

Згадаймо той факт, коли пів року тому, на той час голова Тальнівської РДА, Валентина Любомська, яка зараз обіймає посаду голови райради, на сесії заявляла, що не розуміє таку благодійність місцевих підприємців. Це при тому, що головний лікар кожного засідання та сесії прохав районне керівництво про допомогу. Наголошував чиновникам, що придбане обладнання у майбутньому зможе врятувати тисячі людських життів. Валентина Любомська не зважала на потреби райлікарні, натомість нещодавно на зустрічі із нардепом Сергієм Нагорняком, насміхаючись, назвала головного лікаря «попрошайкою», який випрошує гроші у бізнесу. Коли ж сама чиновниця на сесіях випрошує собі до зарплатні премії, то це не називається попрошайництвом. Тоді як?

Для прикладу, сьогодні Звенигородська районна рада провела позачергову сесію, на якій виділили чималу суму грошей на боротьбу з епідемією коронавірусу в районі. Також депутати не забули за Звенигородську райлікарню, якій теж спрямували кошти на медобладнання. Натомість сесію райради, яка мала б відбутися теж 20 березня, відмінили, кошти не виділили. Отак працює голова районної ради Валентина Любомська, яку, до речі, й не видно ніде. Висновки робіть самі!

 

Анна ДРАГУН

20.03.2020 20:02
Переглядів: 3403
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.