Про те, як у Тальянківській школі визволяли дівку-бранку - Вісті Черкащини

Про те, як у Тальянківській школі визволяли дівку-бранку

Напередодні  Покрови, Дня українського козацтва та Дня захисника України у Тальянківській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося справжнє дійство – квест-реконструкція історичних подій часів реєстрового козацтва «Як козаки дівку-бранку виручали». До процесу вивчення матеріалу у цій школі завжди шукали й знаходили креативний підхід. А тому, щоб не перетворювати навчання на нудне перечитування та запам’ятовування історичних фактів та дат, надзвичайно дружний педагогічний колектив на чолі з директором Людмилою Сивокінь, кандидатом в депутати до Тальнівської міськради від ПП «Слуга Народу», втілив в життя спільну ідею: провести на свіжому повітрі гру-змагання, до того ж, задіяти одночасно учнів як початкової ланки, так і старшокласників. До речі, у командах (роях, яких було 8) участь брали і ті, й інші, адже у школі не один рік культивують почуття взаємоповаги, допомоги, підтримки та делегування обов’язків. Тут старші приглянуть за меншенькими. Пізніше на запитання Аніта Харипончук (учениця початкових класів) на запитання: «Чи не страшно було, що не встигатиме за своїм роєм?» радісно скаже: «Та ні! Мене ж на руках носили! Сірьожка!». Пояснимо: останній – учень 9 класу Сергій Голоднюк. Отже, не відкладатимемо у довгий ящик, а скоріш розкажемо, як і що відбувалось!

9 локацій розташувалися по всій території школи. А це, повірте, навіть не десяток сотих землі! Набігатися було де. Саме тому педагог-організатор школи Таміла Янкова найперше, що запитала: «Як у вас з фізичною підготовкою?» було досить доречним.

Кожен рій отримав лист-путівник, з ним і рухався від так званої станції до станції. Цікаво, що навіть теоретичні завдання сприймати було цікаво, адже першочергово потрібно було подивитися відео-довідку на комп’ютері, а вже потім братися до виконання задач: наприклад, придумати 3 козацькі прізвища, підібрати якості, притаманні для козаків. Цікаво було спостерігати, як діти намагалися розгадати фокус козака-характерника (вчителя математики Івана Гончарука) – зняти кільце зі шнурівки! Або як вирушав у плавання козацький імпровізований човен! Неподалік від козацької чайки розучував з дітьми гопак психолог Ярослав Цимбал. Саме цей танок (скажемо, забігаючи наперед), і став яскравим завершенням заходу. Виконували його усією школою. До речі, у навчальному закладі – 79 дітей.

На кожній з локацій джури (меншенькі) та справжні козаки-старшокласники заробляли монети. Все для того, щоб викупити з турецького полону чарівну дівку-бранку у Кафі. Вчителька фізкультури Людмила Острань, як і техпрацівники школи Олександр Заєць та Володимир Лісовий, проявили справжню акторську майстерність, зігравши головні ролі – турків та бранки. «При долині кущ калини…», – співала дівчина, тужила за рідним краєм, прикована ланцюгами, кликала на допомогу та просила порятунку. Усе відбувалось настільки реалістично, що навіть перехожі зупинялися: чи, бува, не трапилось що?

Емоції дітей, їхнє захоплення від участі – у посмішках, жартах, у щирій радості. Видно, що вони не ніяковіють, не скуті, не соромляться один одного, учні відкриті – вони моделюють поведінку своїх вчителів, для яких бути педагогом – не просто працювати, а віддавати своє серце, свій потенціал на всі сто!

Отже, дівку-бранку викуплено. До того ж, за кошти, зібрані одразу усіма козацькими роями. А це означає – перемогла, звісно, дружба! Можна й гопак затанцювати! Ви ще сумніваєтесь? Аякже, тільки гуртом!

Ольга ОСІЯНЕНКО

20.10.2020 17:02
Переглядів: 852
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.