Про хлопців з Тальнівщини – власників імені Ілля

2 серпня православні християни відзначають День Іллі – свято на честь старозавітного пророка з таким іменем. Вважається, що після його молитви починалися дощі, він зводив вогонь з неба для покарання грішників. Пророк допомагав бідним, зцілював хворих, воскрешав людей. Також, за повір’ям, Ілля не помер, а вознісся на небо на вогняній колісниці та чекає другого пришестя Христа, щоб знову повернутися на землю.


Цього дня всі чоловіки та хлопчики, названі цим іменем, святкують іменини. Ми поцікавились в деяких із них, як відзначають цей день та чому їх так назвали.
Не замислюється над тим, чи пасувало б йому якесь інше ім’я, 20-річний Ілля Євгенійович Терентюк із Кривих Колін. Каже, так нарекли його батьки. Це ім’я їм дуже сподобалось, адже раніше було куди популярнішим, аніж тепер. Народився хлопчина в Умані, однак зростав, дорослішав саме у Кривих Колінах, куди переїхав з мамою, закінчивши 5-й клас: «Тут я знайшов нових друзів, – розповідає Ілля. – Вони в мене і по теперішній час. Тут я вперше заробив сам гроші та відчув себе працівником (на ТОВ «Урочище Журавське»). Попри те, що після школи я проживав в Умані, в село їздив дуже часто, проводив там всі канікули. Криві Коліна стали для мене рідними, вихованцем життя, та зробили з мене того, ким я став. Знайшов там своє кохання. Мене там чекають, там мій дім».
Як розповідає Ілля, після закінчення коледжу у 2020-му спочатку подався до Києва працювати, однак велике місто стало для хлопця справжнім випробуванням, тому вирішив шукати інші варіанти. Каже, у житті звик приймати рішення самостійно. Часто, не прислухаючись до порад старших, робив помилки, однак про це не жалкує, бо переконаний, що саме характер визначає життєвий шлях: «Я керуюсь випадком, шансом, яким треба скористатись, вдалими та невдалими спробами», – каже хлопчина. Саме так, спонтанно, за якихось 5 хвилин, він вирішив служити в ООС та підписав контракт зі Збройними силами України 1 березня цього року. Все почалося з поїздки з батьком до Чернігова:
– Там мені розповіли, що мене чекає, попередили про ризики, але це мене не злякало, а заохотило. Підписав контракт та поїхав у Львівську область на навчання, яке було виснажливим, але цікавим. Я зрозумів, що це моє… Після 3-х місяців важких випробувань прибув у Чернігів і невдовзі виїхав у зону проведення ООС як старший бойовий медик роти. Це досить висока посада на мій вік, але так вирішило керівництво, подивившись на мою біографію (за освітою Ілля – фельдшер, – авт.). Зараз я знаходжусь на Сході країни, лікую свій підрозділ, організовую дезінфекцію, стежу за станом здоров’я людей. Я знайшов себе та свою справу – відчуваю себе корисним для країни та громадян. Це найвища подяка за мої старання у навчанні. Я допомагаю Україні, а вона, у свою чергу, допомогла мені знайти своє місце у житті. Тепер я впевнений, що завтра до моєї сім’ї не прийдуть загарбники, оскільки я тут і готовий робити все, щоб захистити свою землю та людей, які на ній живуть.
Ілля Терентюк зізнається, що найбільше в людях цінує чесність, відвертість, справедливість: «Цього вдосталь, щоб не вважати людину непотребом», – каже.
Він не відсвяткував вдома свої ювілейні 20, як і прийдешній День ангела. Однак, стверджує, що, як тільки матиме відпустку, одразу приїде у Криві Коліна, тож обов’язково надолужить упущене.


Як згадує пані Оксана, мама 13-річного Іллі Замелюхіна з Тального, з перших днів її син ріс дуже активним хлопчиком. Його енергію батьки намагалися спрямовувати в позитивну сторону – в спорт. Зараз Ілля відомий танцівник на Тальнівщині, займається спортивно-бальними танцями в клубі «Лавіта», має безліч нагород, медалей. Разом зі своєю постійною партнеркою Олександрою Цимборович, він постійно бере участь в багатьох конкурсах, турнірах і фестивалях різних рівнів, неодноразові переможці. Паралельно бальним танцям Ілля відвідує секцію з вільної боротьби та ММА в громадській організації «Giga SPORT Line». Крім цього, хлопчик гарно навчається в школі – відмінник, кожного року нагороджується похвальними грамотами. Крім шкільної програми, вже кілька років він додатково вивчає англійську мову та математику.
На запитання, чому дали синові таке ім’я, мама Іллі відповідає: «Син народився 21 липня, вибирали найближчий День ангела і щоб ім’я було гарне, тому вирішили назвати Іллюшею. Так називаємо його і в дома, і в школі. Іллею його практично ніхто не називає. День ангела святкуємо обов’язково, навіть більше, ніж день народження, оскільки цей день збігається з днем народження його прабабусі. Тому у нас два свята».
Також пані Оксана розповідає, що її Ілля – м’який, веселий і безтурботний. Йому нескладно знаходити спільну мову з людьми: він щирий і відвертий. Серед рис його характеру вона також відзначає чесність, справедливість, благородство і вірність.


14-річний тальнівчанин Ілля Юрченко – стрункий, позитивний, цікавий хлопчина. Розповідає, що народився 5 серпня, після Дня пророка Іллі, тому й назвали його Іллею. Своє ім’я особливим не вважає, каже, що воно таке, як інші, хоча чомусь рідкісне. Зараз юнак навчається у Тальнівському економіко-математичному ліцеї. До науки не лінивий, полюбляє брати участь у олімпіадах з української мови та з математики.
Ще з 3-х років мама віддала його на спортивно-бальні танці, а він і до сьогодні із задоволенням відвідує ці заняття. Каже, що був невеличкий період, коли йому все це набридло, але згодом зрозумів, що танці, все ж таки, – це його частинка життя. Танцює Ілля у парі. Неодноразово брав участь у міжнародних турнірах із спортивно-бальних танців, займав передові місця, чим радував маму. Також на місцевих святах виступає разом із хореографічним колективом. Танці йому подобаються, хлопець переконаний, що завдяки цьому вподобанню він має струнку та міцну фізичну форму.
Влітку Ілля відпочиває, займається спортом та вивчає англійську мову. Каже, що дуже любить читати. Має в асортименті різні книги: і публіцистичні, і художні. Цікавиться також історією. Вже зараз він планує своє майбутнє. Хоче стати IT-спеціалістом. Поступово самостійно починає освоювати цю професію. Вивчає відповідну літературу, переглядає спеціалізовані ролики, консультується із хрещеним батьком, який працює у цій сфері.
– У житті маю свої цілі. Хочу здобути вищу освіту, щоб потім влаштуватися на престижну роботу, отримувати гарну зарплатню, щоб жити в достатку та комфорті. І, звичайно, у мене буде велика та щаслива сім’я, – розповідає Ілля.
Тож вітаємо наших Іллюш зі святом, бажаємо, аби Бог їх завжди охороняв!

Ольга ОСІЯНЕНКО, Катерина КІХТЕНКО, Ольга МОСКАЛЕНКО

02.08.2021 09:00
Переглядів: 1144
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.