Парафії на Тальнівщині не спішать переходити до помісної церкви України - Вісті Черкащини

Парафії на Тальнівщині не спішать переходити до помісної церкви України

Днями у Тальнівській центральній бібліотеці містяни, атовці, учасники жіночого клубу «Розрада» разом з отцем Михайлом Василюком, настоятелем Петропавлівського храму, говорили про Томос, зміни після об’єднання церков. Люди запитували священика, чи розпочався на Тальнівщині процес переходу церков московського патріархату до української автокефалії.

– Цієї неділі відбудеться інтронізація Епіфанія, предстоятеля нової помісної церкви, після цього скличуть архиєрейський собор і будуть реформувати українську церкву. Я розумію об’єднання церков – це коли один єпископ, одне благочиння. Парафії УПЦ Московського патріархату на Тальнівщині поки не переходять до помісної церкви України. Одні священики, що кривити душею, привикли жити на широку ногу, вони служать грошам, а не Богові. Тому тепер думають: що втратять, а що отримають. Деякі бояться, що їх змушуватимуть вести богослужіння українською мовою, а не старослов’янською, як вони звикли. Інші чекають вказівок вищого духівництва, а саме єпископа Уманського та Звенигородського Пантелеймона. Усі вони мають три місяці, щоб визначитись, – розповів отець Михайло.

На зустрічі прозвучала пропозиція привезти у Тальне Томос на святкування десятої річниці освячення храму святих апостолів Петра і Павла у липні цього року.

– Дуже добре, що маємо у місті такий величний храм, який єднає людей. Кожен може прийти туди помолитися і відчути себе у божій благодаті. І все це завдяки Володимиру Мовчану, який побудував храм для нас, – додає Оксана Кобко, директор бібліотеки.

За доброю українською традицією учасники зустрічі подякували за теплу змістовну розмову з отцем Михайлом, піднесли йому запашний коровай та вручили подяку за плідну, творчу співпрацю у справі просвітницької роботи серед молоді, проведення спільних заходів з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви. На жаль, ніхто з владних кабінетів міського та районного рівня на запрошення у бібліотеку так і не прийшли.

Ліна ЯЛОВСЬКА

06.02.2019 10:25
Переглядів: 1305
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.