Недобросовісні фермери на Тальнівщині забруднюють багнюкою нове дорожнє покриття

фото тематичне

Їздити трасою Н-16 віднедавна стало в задоволення. Адже замість розбитої вщент дороги з глибокими ямами маємо добротне дорожнє полотно європейського зразка. Щоправда, ремонтні роботи у напрямку Тальне-Соколівочка ще не повністю закінчилися: дорожники упорядковують узбіччя, проводять електричне освітлення, наносять розмітку.
Дорога європейська – це добре! А от поведінка окремих фермерів та сільгоспвиробників залишається на рівні обмеженого власними інтересами обивателя. Бо як пояснити те, що в таку сиру та дощову погоду ви виїжджаєте зі своїх полів, (варто згадати: дорожники подбали про зручні заїзди!) і навозите на мокру трасу шматки масної багнюки, яка під колесами автотранспорту на такому покритті стає небезпечнішою за ожеледицю. А ще гірше – коли с/г техніка, сучасна й габаритна, переміщається без розпізнавальних знаків. Приміром, водій бачить тільки кабіну, а не плуга за нею, шириною до 6 м. Водіям це може коштувати життя.
В Європі існує правило: при виїзді на трасу з поля чи будівельного майданчика власники ретельно миють колеса, аби не створити аварійної ситуації на шляхах. Несумлінних аграріїв чи будівельників наказують великими штрафами.
В Україні ж статтею 139 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено 340 грн. штрафу для водія, якого впіймає поліція, і 510 – для посадової особи.
Скільки протоколів було складено у Тальному, ми запитали у заступниці начальника відділу поліційної діяльності № 1 Звенигородського районного відділу поліції Мар’яни Коберник:
– Від початку сезонних робіт ми не склали жодного такого протокола. Погоджуюся, штрафи мізерні. Аграрії самі повинні розуміти і не створювати аварійної ситуації на дорозі.
Смішна сума, правда? Що для аграрія означає 340 грн. штрафу? А на карту поставлено людське життя, і не одне. Отож, закликаємо водіїв бути обачними та не перевищувати швидкості. А якщо ви стаєте свідками таких правопорушень, негайно телефонуйте в поліцію.
Попередити означає захистити!

Ліна ЯЛОВСЬКА

24.11.2021 09:54
Переглядів: 1611
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.