«Найголовніше для мене й мого колективу – це повернути довіру населення до поліції»

► Новопризначений головний коп Тальнівщини про роботу у відділку

Сьогодні говоримо з новопризначеним головним поліцейським Тальнівщини Валентином Гірником. Перед цим він очолював райвідділ у Катеринополі. До нових обов’язків у Тальнівській поліції взявся у кінці січня.
– Валентине Васильовичу, за який напрям роботи взялись першочергово?
– Найголовніше для мене й мого колективу – це повернути довіру населення до поліції. Адже ми повинні захищати права та інтереси кожного громадянина, якщо вони порушені. Поліція має бути завжди на боці справедливості. Винні особи мають нести покарання згідно закону. Першочергове наше завдання – робити так, аби жителі Тальнівщини відчували себе захищеними!
– Як Ви оцінюєте кадровий склад Тальнівського відділення поліції? Чи плануєте робити кадрові перестановки?
– Кадрові перестановки ще не робив, поки вивчаю колектив, перевіряю, хто на що здатний. За мій короткий термін перебування на посаді це було б поспішним рішенням. Рахую, що треба оцінити кожного працівника поліції, а на це потрібен час, головне, без поспіху та необдуманих рішень. Далі буде видно, можливо, дільничний краще себе знайде у карному розшуку або у слідчому підрозділі. Можливо, той, хто зараз займає нижчу посаду, був би хорошим керівником середньої ланки, за нього тоді можна буде клопотати перед обласним керівництвом на підвищення.
– З яких справ розпочався 2020 рік у Тальнівській поліції?
– Прийшовши сюди, у відділок, на посаду керівника поліції, відразу ж ознайомився з усіма справами. Визначив першочергові, вивчив кожну з них. Наприклад, ситуація з крадіжками у селі Гордашівка, яке знаходиться неподалік Тального. Ще до Нового року та й після, невідомий на той час злочинець цупив особисті речі, техніку з будинків гордашан. Постраждали до 10 сільських будинків. Наші хлопці з карного розшуку та дільничний вправно спрацювали і виявили злочинця. Ним виявився чоловік, неодноразово судимий, який нещодавно прийшов з місць позбавлення волі і проживав у Гордашівці. Наразі речові докази перебувають на експертизі. Слідчі займаються розслідуванням даного провадження, якщо буде все добре, то у березні ця справа матиме логічне завершення і буде скерована до суду. Винна особа понесе покарання. Також колектив налаштований на роботу з викриття наркозлочинів, у цьому напрямку працівники поліції також гарно спрацювали. За 3 неділі у нас є результат: викрили злочин з приводу незаконного зберігання наркотичних засобів. Зараз речовий доказ перебуває на експертизі, після отримання висновку ми зможемо також завершити розслідування та скерувати справу до суду.
Почув від жителів Тальнівщини про Співоче поле, на якому вечорами збирається молодь і порушує поведінку та вживає алкогольні напої. Відтепер ту місцевість поліцейські патрулюватимуть у вихідні, святкові дні та проходитимуть там у будні. Таким чином, попереджатимемо можливі правопорушення серед молоді.
Також чув за місцевий бар «Корона», що у центрі міста. Тому поліцейські будуть наглядати за ситуацією й біля нього у нічний час. Наша присутність у таких місцях має бути щодня, аби молоді, бодай, нічого поганого на думку не спадало.
– Щодо особового складу, у Вас він укомплектований?
– На сьогодні неукомплектовані 22 посади особового складу, а це 43%. Рахую, що це багато! У цьому напрямі працюють і дільничні, інформуючи сільських голів та населення. Роботу проводять і працівники кадрового підрозділу, які базуються у Звенигородському райвідділі. У Катеринополі теж некомплект – 45% особового складу. Хоча на Тальнівщині й не вистачає кількісного складу, на хлопців йде велике навантаження, але ми намагаємося все встигати та працювати на результат.
– Як боретеся із хабарами серед працівників, чи чули про такі випадки?
– Я тут людина нова, тому ще такої інформації не чув. Якщо ж почую, то буду проводити з колективом роботу. Постійно ведемо роз’яснювальні наради. Якщо ж маєте конкретні факти вимагання хабара, можете повідомляти безпосередньо мене, керівника відділу кущового підрозділу та телефонувати на гарячу лінію Національної поліції 0-800-50-02-02.
– Чи будете проводити особистий прийом громадян?
– Графік прийому громадян у мене є: щосереди з 11.00-13.00. Але це не означає, що я приймаю громадян лише цього дня. Я відкритий для спілкування, тому радий бачити тальнівців не лише у прийомний день. От вчора прийшов чоловік до мене, з ним поспілкувались, його проблему ми вирішили за 10 хвилин. Людина пішла задоволена, була вражена, тому що раніше тут йому допомогти не змогли.
– Наших читачів хвилює питання щодо дитячих автокрісел? Чи зупиняють зараз наші поліцейські водіїв за їх відсутність у авто?
– Треба дочекатись, поки законодавець все чітко устаткує і дасть нормальне роз’яснення. Наші співробітники за таке ще не зупиняють і не пишуть протоколи.
Минулої п’ятниці пропала дитина із місцевого реабілітаційного центру. Приїхав я з наради, тільки у кабінет, зняв шапку і відразу на виїзд. Забігає черговий, каже: «У вас тут надзвичайна ситуація. Кілька машин з працівниками поліції відразу поїхали на місце події. Проблемний хлопець 2006 року народження, якого виховує батько, неодноразово втікав з реабілітаційного центру. Так сталося й цього разу, дитина вирушила за межі установи у невідомому напрямку. Працівники центру злякані, усі його шукали: прочісували з собакою місце біля ставка, у лісі, по вулицях. Хтось з копів згадав, що колись приїжджали на подібний виклик знову з цим же хлопцем і знайшли його аж біля Соколівочки. Дякуючи Богу, цього разу хлопчину знайшли біля заправки «Wog». Уявіть: за 30 хвилин підліток пройшов 7-8 кілометрів. Пояснень, чому і куди йшов, дитина ні працівникам поліції, ні реабілітаційного центру не давала. Можливо, не у даному закладі цей хлопчина має перебувати. Ми поговорили з батьком, розуміємо, як йому тяжко, але хлопцю потрібна консультація спеціалістів. Адже минулих разів і сьогодні нам вдалося його знайти. Наступного разу цього може й не статися. Реабілітаційний центр – це не заклад закритого типу. Якщо дитина пропаде, винними будуть працівники. Події, які трапляються за участі неповнолітніх, мають великий резонанс – підіймаються усі, кидається усе і, в першу чергу, шукається дитина.

Анна ДРАГУН

27.02.2020 14:14
Переглядів: 1260
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.