На Тальнівщині планують підняти тарифи на воду та каналізацію

В останній день березня на офіційній сторінці КП «Водоканал» Тальнівської міської ради було опубліковане повідомлення про намір змінити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Так, плату за воду планують підняти на 31,8%, за каналізацію – на 35,3 %. Вказані цифри – а це 22,54 грн./мта 42,86 грн. за метр кубічний відповідно – планово економічно обґрунтований тариф з урахуванням ПДВ. Порівняно з діючим, вартість води вже з 1 травня поточного року може зрости на 5,44 грн. за метр кубічний, а каналізації – на 11,8 грн./м3. Проте таке рішення ще не є остаточним. З 2-го по 16 квітня фізичні та юридичні особи можуть звернутися до організації зі своїми зауваженнями та пропозиціями. Нагадаємо, нині тальнівці сплачують за воду та каналізацію згідно тарифів, встановлених 1.05.2018 року, середньозважена вартість – 17 гривень 10 копійок за воду, а за водовідведення – майже вдвічі дорожче: 31 грн. 68 коп.. Чи буде доцільним підняття тарифів, особливо коли люди знаходяться на карантині і багато з них не працюють, запитали ми у керівника КП «Водоканал» Володимира Гречки:

– В період карантину ніхто тарифів не піднімає, – пояснює Гречка. – Карантин триває до 24 числа. Ми працюємо зараз за тією методикою, що передбачена законодавством, і щоб не затягувати в часі, подали свої пропозиції про те, що даний тариф треба піднімати. На обговорення, згідно усіх постанов, дається рівно 14 днів, тому дата припадає на 1 травня. Ми все прорахували, подали на розгляд міської ради. Яке буде прийняте рішення, я зараз говорити не готовий. Про громадські слухання ніде мова у офіційному документі не йдеться. Якщо міська рада прийме таке рішення, ми проведемо. Підняття тарифів – це вимушений крок, ми в боргах, не кажучи, що люди півтора місяці без зарплати взагалі. За січень видали, адмінперсонал взагалі ще нічого не отримав. Зараз питання стоїть таке: зберегти тих людей, які можуть працювати. Бо бажаючих робити без зарплати, і на 5-6 тисяч, небагато знайдеться. Так що це вимушений крок, тариф треба було щороку переглядати, починаючи з 2017-го, аналізувати, подавати пропозиції. Але як було, ми всі знаємо. Засуджувати нікого не будемо. Отака ситуація.

Тим часом, у сусідній Звенигородці куб води коштує, для порівняння, 15 грн. 40 коп., водовідведення – 34,7 грн. за куб (дорого, оскільки очисні споруди – у Ватутіному), у Катеринополі картина кардинально інша: дорога тут вода – 34,49 грн. за кубометр, а от за каналізацію люди платять куди менше – 13 гривень 19 копійок за метр кубічний. Найнижчий тариф на воду має Гордашівське КП «Джерело», де вартість води складає 11 грн. 60 копійок за куб.

Ольга ОСІЯНЕНКО

09.04.2020 09:00
Переглядів: 824
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.