На Тальнівщині першокласники започаткували акцію та висадили саджанці дерев

1 вересня у всіх школах Тальнівської громади відбулася святкова лінійка, яка ознаменувала початок нового навчального року. Кілька сотень дітей урочисто посвятили у першокласники.

Зауважимо, що відділ освіти Тальнівської міської ради рекомендував керівникам навчальних закладів обережно підходити до організації свята. А саме, не запрошувати гостей на кшталт чиновників, священників та посадовців.

Родзинкою цьогорічного святкування Дня знань стала акція для першокласників «Сад майбутнього», ініційована освітянами. Традицію започаткували, аби спостерігати, як висаджене дитиною деревце буде рости разом з нею.

Так, у Тальнівському НВК цього року сіли за парти 537 учнів. Святкування першого дзвінка відбулося у родинному колі під назвою «Ми – одна шкільна родина! Нас єднає Україна!». І справді, це було свято єднання дітей, їх наставників і батьків, адже в школу завітали цілими родинами. Усіх присутніх із Днем Знань привітала директорка Ольга Голота та гостя свята Людмила Луняка, художній керівник будинку культури. Відбулась церемонія нагородження відмінників навчання. А далі линуло справжнє пісенне дійство «Вінок Україні». Співали вчительки перших класів, народне аматорське тріо «Дожниця» та учні. Дати перший дзвінок надали право сину полеглого атовця Олександра Шевцова – Богдану та першокласниці Мілані Маринченко. А далі йшли перші тематичні уроки, квести, виставки, турніри.

У Тальнівській ЗОШ №2 урочистості розпочалися із запрошення на лінійку наймолодших школярів. Після святкової переклички та привітань розпочалась програма святкового квесту, присвяченого 30-тій річниці незалежності України, перші тематичні уроки, культпохід на фільм, фотосесії біля оригінальної фотозони. Цього року в другій школі навчатиметься 693 учня.

Свято Першого дзвоника у Тальнівській гімназії №3 розпочалося для 134 учнів. В цей урочистий день вітали схвильованих першокласників, сповнених прагнень і надій дев’ятикласників, вчителів та батьків. Слова привітання прозвучали від нового директора Людмили Штобзи. Під час свята учні, які брали участь у Всеукраїнських конкурсах, були нагородженні подяками та сертифікатами. Діти привітали всіх присутніх піснями та подарували флешмоб. Сюрпризом став герой мультфільму ведмедик Тедді, з яким мали змогу сфотографуватися всі бажаючі біля оригінальних фотозон.

У Тальнівській санаторній школі лунали вітання від директора та вчителів. Цього року тут навчатиметься 209 учнів. Для старшокласників провели вікторину «Хочу все знати».

У Кобринівському НВК святкова лінійка розпочалась о 9.00. Гарно вбрані школярі разом з батьками вишикувались на шкільному подвір’ї. Сьогодні переступили поріг школи 126 учнів. Сюди підвозить діток автобус не тільки із ближніх сіл колишнього Тальнівського району, а й із сусіднього Гусакового, Звенигородського району. Дирекція, вчителі, персонал закладу прикрасили школу до Дня знань. Біля вхідних дверей почепили кульки та тематичні постери. Потурбувались і про музичне та звукове оформлення заходу. Першим вітальне слово взяв директор школи Сергій Голуб:

– Дорогі діти, шановні батьки, вчителі, гості! День знань – особливе свято, яке знову зібрало нас у шкільній родині. Особливе воно і для наших першокласників, які вперше сьогодні переступлять поріг навчального закладу. Дорогі першокласники, не зупиняйтеся по дорозі до знань, адже вона нескінченна і цікава. Любі одинадцятикласники, сьогодні ви вже на фінішній прямій. Пам’ятайте, протягом цього навчального року працюйте плідно та старанно. Все у вас вийде! Ми якісно підготували наш навчальний заклад до початку навчального року. Дякую і вчителям, і батькам, і шкільному персоналу. Зі святом вас. На святковій лінійці за традицією батьки завели до школи першокласників. Їх цього року 10.

У Кривоколінському НВК зібралася велика шкільна родина – розпочалося свято Першого дзвоника. Ведучі запросили першокласників. Цього року учнів багато – 170 дітей, серед них 20 першачків.

Директор НВК Тетяна Поправка привітала усіх присутніх з Днем знань, звернулася до учнів: «Приємно, що цього року наша шкільна родина поповнилася, а відмінників стало вдвічі більше – аж 10. Хочу побажати учням творчих злетів, нових знань, старання. Батькам та вчителям – здоров’я і терпіння». Подякувала й тим, хто завжди поруч та підтримує навчальний заклад: Володимиру Мовчану та його дружині Лілії Петрівні, Ігорю та Анні Новицьким.

Учні Кривоколінського НВК поклали квіти до пам’ятника Кобзареві та меморіальної дошки воїну-атовцю Артему Жовтобрюху, вшанували пам’ять всіх загиблих Героїв України хвилиною мовчання.

Під гучні оплески вітали відмінників, яких директорка нагородила похвальними листами та дітей, які брали учать в обласному конкурсі «Моя країна – Україна».

Тетяна Іванівна запросила до слова депутата Черкаської обласної ради Ігоря Новицького, який привітав усіх зі святом, від себе та від імені Володимира Мовчана вручив подарунок – 3 телевізори. Потім коротко розповів, що вдалося зробити для НВК та що в планах.

– Цього року за кошти Володимира Петровича в школі було проведено високошвидкісний інтернет. В усіх класах уже є телевізор або інтерактивна дошка. Крім цього є комп’ютерний клас. Працюємо над тим, щоб залучити сюди викладача англійської мови, який є її носієм, для того щоб підвищити рівень викладання ангійської мови в школі. Відтепер діти до 17 години перебуватимуть в школі: ходитимуть на гуртки, будуть навчатися, робити домашні завдання, спілкуватися. Робимо все для того, аби школа мала європейські стандарти навчання, тому заключили договір з Уманським приватним аграрним ліцеєм, який є одним із найкращих навчальних закладів в Україні. Їхні викладачі впроваджуватимуть свої навчальні плани в Кривоколінському НВК. Одним словом, ми будемо робити все, щоб тут було класно, суперово, щоб ніхто з дітей не відчув себе обділеним, бо він навчається в селі. Двоє моїх дітей теж сьогодні тут на лінійці: один першокласник, а старший іде в другий клас. І я пишаюсь, що вони навчаються в Кривоколінському навчальному закладі. Найменша донечка, яка зараз з цікавістю виглядає на руках у її мами, теж, як прийде час, піде навчатись у Кривоколінський НВК, – сказав Ігор Валерійович.

Шкільну громаду привітала також директорка ТОВ «Урочище Журавське» Лілія Петрівна Мовчан та вручила від себе та від імені Володимира Петровича Мовчана грошові премії. Насамперед, 17-ом дітям, чиї батьки проходили службу у зоні АТО, вручили по 1 тис. грн.. Таку саму премію отримав кожен із десяти учнів, які впродовж року вчились на відмінно. 9 знавців української мови, які мають з цього предмета найвищий бал, отримали премію по 500 грн.

Першокласники розповіли віршики, а потім їм надали право дати перший дзвінок. Діти по черзі з радістю брали до рук дзвоника і калатали ним щосили.

На завершення свята учні вручили вчителям квіти і пішли на перший урок. Для дошкільнят в цей час транслювали мультфільм «Котигорошко» на широкому LED-екрані.

У Майданецькій школі директорка Таміла Зелінська звернулась до присутніх зі словами: «Дорогі учні, шановні педагоги, батьки, технічний персонал школи, гості свята, запрошені, вітаю вас з Першовереснем, початком нового навчального року. Для когось він – перший, хвилюючий, для когось останній – відповідальний, пам’ятний. Приємно, що цьогоріч за парти нашої рідної школи сяде 127 учнів. Дорога шкільна родино, зичу здоров’я, добра, мудрості, здійснення мрій та задумів, перемог та досягнень, і найголовніше – віри в себе. В добру путь!».

Таміла Володимирівна вручила похвальні листи та дипломи переможцям різноманітних конкурсів, подякувала дітям за успіхи. Батькам, технічним працівникам та вчителям – за допомогу в підготовці школи до нового навчального року, колишньому випускникові, а тепер успішному підприємцю Олександру Зінченку – за подарунки. Особливі слова подяки звучали з вуст директорки на адресу Людмили Денисівни Кутової, засновниці двох сільськогосподарських підприємств. Та, в свою чергу, привітала педагогічний колектив, директора школи, вчителів, батьків, учнів. Побажала всім миру, добра та здоров’я. Першокласникам, яких цьогоріч 16, подарувала по «Великій книзі повчальних казок», а 11-класникам – сертифікат на фотосесію. Для всіх учнів – солодкі подарунки. Отримавши по снікерсу, діти були на сьому небі від щастя. Не забули на святі згадати й будівничого школи Валентина Євгеновича Кутового – поклали квіти до меморіальної дошки.

Після таких несмілих і навіть трохи шепелявих «першачків», які розказували віршики зі своєю вихователькою дитячого садка, слово тримали 11-класники. Вони дякували рідній школі та вчителям за те, що виплекали їх такими: зовсім недавно вони так само з трепетом розказували віршики і йшли на свій перший урок. У небо вони сьогодні запускали повітряну кулю – символ мрій та бажань.

Неповторним і оригінальним дійством свята стало виконання пісні «Вчителько моя» дівочим ансамблем сопілкарок.

У Білашківській гімназії головними героями свята були першокласники. Їх яскраво зустрічали 9-класники, зробивши їм «веселковий коридор». Першачки разом із вчителькою пройшли під кольоровими стрічками та зайняли своє почесне місце на святковій лінійці. Цьогоріч 72 учні сядуть за парти Білашківської гімназії, а 6 малюків зроблять це вперше. З привітаннями та подарунками до гімназії завітала Наталія Гончар, депутатка Тальнівської міської ради. Вона вручила кожному учню першого класу по пізнавальній енциклопедії та для всіх гімназистів придбала спортивний інвентар: футбольні та волейбольні м’ячі, скакалки, обручі, кеглі, бадмінтон та килимки. Вкінці свята 9-класники разом з першачками випустили в небо білі кульки та з усмішками на обличчях, впевнено і гордо покрокували до навчального закладу на перший урок.

У Зеленківській школі свято першого дзвоника відбулося на шкільному подвір’ї. Цьогоріч тут навчатиметься 35 учнів. На урочистому заході присутні були першокласники, учні, дошкільнята, батьки, колектив школи та дитячого садка. Адже в цьому році школа і дитячий садок знаходяться в одному приміщенні. З вітальним словом до присутніх звернулася директорка школи. Вона подякувала працівникам, батькам за сумлінну роботу з підготовки навчального закладу до нового навчального року, міській раді за кошти виділені на ремонт, Об’єднаній сільськогосподарській компанії за кошти, надані на оздоровлення дітей в пришкільному таборі, ПСП «Зеленьківське» за подаровані аж 2 м’ячі до свята. Першокласників вітали перша вчителька, вихователька, батьки. Всі разом вони подарували дітям іграшки та солодощі. Діти з вихователькою запускали в небо різнобарвні кульки. Покотилюк Володимир, учень дев’ятого класу, та першокласники закликали учнів школи на перший урок мелодією шкільного дзвінка.

У Мошурівській ЗОШ на святковій лінійці гучно лунав перший дзвінок та грав шкільний духовий оркестр. У святковому вбранні та з квітами 185 школярів крокували на довгоочікуване свято. На шкільному подвір’ї зібралися всі класи та яскраво зустрічали 17 першокласників, яких супроводжували батьки. Як зазвичай, вручали похвальні листи відмінникам, а також представили нового вчителя фізкультури.

Біля Веселокутської школи було людно. Цього року тут навчатиметься 74 дитини. На святковій традиційній лінійці директорка Лариса Чупрун щиро вітала дітей та батьків із Днем знань. Учні першого класу розповідали кумедні віршики, а старшокласники дарували їм подарунки. Вкінці свята школярі вшанували пам’ять загиблого атовця Віктора Мельниченка, поклавши квіти до меморіальної дошки.

У Соколівоцькій гімназії цьогоріч за парти сіли 60 учнів, серед них 7 першокласників. День знань тут відбувся по-новому. Спершу святкова лінійка прийому першокласників до шкільної родини. А потім учні гімназії мали змогу відвідати 8 розважальних осередків, що для них підготували вчителі. У них діти мали можливість дізнатися свої зріст та вагу (осередок «Здоров’я»), спробувати себе на спритність та точність (осередок «Гра»), показати таланти справжнього українця (осередок «Талановита Україна»), Спробувати себе у ролі незвичайних художників та прикрасити себе партіотичними тату (осередок «Митець»), посмакувати запашними млинцями з компотом, поспілкуватися із друзями та поновити сили (осередок «Релакс»), потанцювати та розім’ятися під запальні руханки (осередок «Ритм і музика»), ознайомитися із цікавими хімічними дослідами та захоплюючими перетвореннями (осередок «Дослідники»), перевтілитися та побувати в ролі відомих артистів (осередок «Театральний»).

У Легедзинській школі пролунав Перший дзвінок для 77 учнів. Особливо радісний для випускників, бо ж вони, як ніхто, окрилені мріями про майбутнє по закінченню школи. Довгоочікуваним цей день був і для 5-ти першокласників, які під час урочистого заходу вперше на порозі школи мали змогу заспівати веселу пісеньку та розказати свої перші віршики про школу. На святі прозвучали слова привітання від адміністрації закладу, батьків та вчителів. А по закінченню під гучну мелодію дзвоника випускника та першокласниці всі пішли на довгоочікуваний перший урок, а наймолодші – ще й із подарунками!

У Тальянківській ЗОШ свято Першого дзвоника пройшло у святковій атмосфері з посмішками на обличчях, всі з нетерпінням чекали початку навчального року. Цього дня переступили поріг школи 74 учні. Участь у святкуванні Першого дзвінка взяли учні, вчителі, батьки та запрошені. З привітальними словами виступив директор школи Польовий Олександр Дмитрович, який привітав учнів та вчителів з початком навчального року. По завершенню лінійки учні пішли на перший урок, який був присвячений 30-річчю Незалежності України. Було організовано святкову фотозону.

У Глибочківському НВК директор Віталій Дробина привітав всіх присутніх з початком навчального року, дітям побажав цікавого та плідного навчання, а вчителям і батькам – здоров’я та терпіння. Цьогоріч у НВК навчатимуться 38 учнів. Перший урок був присвячений 30-ій річниці Незалежності України і відбувся у вигляді квесту. На завершення свята учні розповіли вірші та вручили вчителям квіти.

У Павлівськопершому НВК цьогоріч пішли до школи 27 учнів, серед них 5 першокласників. Як і у всіх школах, відбулася святкова лінійка. Крім цього, діти привітали вчителів-ветеранів. Наприкінці учні поклали квіти до меморіальної дошки Героя України Віталія Малиша.

Потаський НВК сьогодні зустрічав шість першокласників, а взагалі тут навчатиметься 27 дітей. З привітальним словом на святковій лінійці виступали директор школи, вчителі та батьки першокласників. Також був дуже зворушливим виступ першачків.

У Лісівській школі цьогоріч навчатиметься 69 учнів. На святковій лінійці, окрім привітань, матері першокласників танцювали з вишитими рушниками. Учнів нагороджували похвальними листами та грамотами. Дирекція школи подякувала місцевим спонсорам – Михайлу Глийовому та Вірі Кіфу, які надають фінансову допомогу на ремонт школи та на харчування учнів.

У Вишнопільській школі відбулася гарна традиційна лінійка. Шкільний поріг цього року переступили 52 учні. Теплі слова своїм дітям сказали батьки першокласників та перша вчителька. Подарунки від місцевого підприємця Валерія Довгошиї вже стали для дружньої шкільної родини традицією. Минулого року за спонсорські гроші оновили стенди, що робитимуть цього року – ще не вирішили.

Традиційно по-родинному пройшло свято 1 вересня і в Папужинському НВК, де навчається 36 учнів. День знань щороку перетворюється на велику і радісну подію. Завжди яскраве, насичене емоційністю та зворушливою атмосферою. Цьогоріч свято Першого дзвоника проходило в новому форматі – лунали переробки сучасних пісень, шукали ключ від школи, який, через загадкові обставини, опинився на Олімпі. Боги Олімпу, завітавши на свято, розповіли, як потрапив ключик до них і, що потрібно зробити, щоб його повернути. Завданням було привітати неньку Україну з 30 річницею відновлення української незалежності. Дітки із великим задоволенням виконали завдання – затанцювали патріотичний флешмоб. І ось, ключик повернули – школу відімкнули! Пролунав дзвінок і покликав на перший урок – «Ти у мене єдина, Україно!».

Редакція газети «Новий Дзвін»

02.09.2021 16:07
Переглядів: 1138
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.