На Тальнівщині навіть діти розуміють, як важливо дбати про екологію

На жаль, і досі у нашому суспільстві є ті, кому начхати на природу, серед дорослих, зокрема, і на Тальнівщині, вистачає таких, що ладні зануритися у сміття по самісіньку шию, навіть на своєму власному подвір’ї, чи закинути без жодних докорів сумління на плечі мішки зі сміттям і крадькома виносити в найближче урвище. Є й ті, хто не соромиться розкидатися сміттям прямо посеред міста – жбурнути пусту пляшку під ноги, кинути обгортки, пакети. А як вам, коли сміття викидають з вікна автівки прямо на ходу? І байдуже, що поруч рілля – підгузки, скло, клейонки і пляшки – роди, земле, «краще»!

Але сьогодні нам дарує надію нове покоління. Це діти, які не соромляться одягти гумові рукавички і зібрати сміття, що валяється під ногами.

Днями у одній із тальнівських груп у Фейсбуці з’явився допис, який ми не змогли обійти увагою, адже авторка описала, як двійко дівчаток збирали сміття по вул. Вишневій у Тальному, а також опублікувала їхнє фото: «Хочу поділитися з вами однією цікавою зустріччю, яка підняла мені настрій та ще більшу віру в нашу Перемогу! Сьогодні йдучи з магазину, зустріла ось таких двох чарівних красунь! Мокрі від дощу, на рученятах медичні рукавички, вони збирали сміття, – написала Лариса Казнадей.

– Он бачиш, лежить! Не пропускай! Голосом командира, сказала старша дівчинка молодшій. Я підійшла ближче, запитую: «Дівчатка, ви що, сміття збираєте?».

– Так! Ми хочемо, щоб наша вулиця і наше місто завжди було чистим!

Відверто кажучи, на очі навернулись сльози. Попросила дозволу їх сфотографувати та пообіцяла, що обов’язково про них щось напишу, бо ж вони волонтерки! Ангельські обличчя, осяяла посмішка. Подякувала їм за працю та подарувала шоколадку. На жаль, не запитала, як звати цих чудових фей чистоти, але вони дійсно неймовірні! Велика подяка батькам за таких діток! Нехай добро повертається вам сторицею!»

Нам, дорослим, є чого повчитися у цих дівчаток, як, наприклад, і в Віталія Задояного з Тального, який завжди бере участь у толоках – не раз допомагав нашій редакції прибирати лісопарк біля палацу Шувалова. Він, підліток, збирав сміття, яке принесли сюди дорослі! Або коли дівчатка на одній із вулиць у Соколівочці згуртувалися і повизбирували сміття у пакети:

– Ми довго не думали. Це гарна справа, – розповідає 9-річна Мілла. – Вже заморилися збирати недопалки. Їх постійно хтось тут накидає. Позбирали, пішли, а приходимо – їх знову повно, – каже дівчинка. – Я знаю, як це погано, коли під ногами пластик, що черепахи заплутуються у сітках, яких багато є у морі. Розумію, як це важливо – берегти природу, – каже вона.

Берімо за приклад, шановні!

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Підприємець з Тальнівщини розповів про те, як вдалося транспортувати військових на протезування до США

Читайте нас також в Telegram!

11.08.2022 12:39
Переглядів: 340
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.