На що спрямують кошти з бюджету Тальнівської громади

Одним із питань порядку денного сесії Тальнівської міської ради від 28 липня 2022 року були зміни до бюджету.

Сьогодні вся країна живе у режимі воєнного стану і питання оптимізації місцевого бюджету, як власне, і державного, є одним із ключових.

Як зазначила керівниця управління фінансів Тальнівської міської ради Наталія Шпичак, з держбюджету надійшла дотація у сумі 100583,55 грн. на компенсацію витрат з утримання внутрішньо переміщених осіб. Кошти витратять на оплату електроенергії, оплату природного газу, водопостачання та водовідведення закладами освіти, у яких проживала дана категорія населення.

Решта змін у бюджеті громади стосуються внутрішнього перерозподілу між статтями видатків. Наприклад, на 122, 7 тис. зменшаться видатки на зарплату освітянам, натомість збільшаться на підключення нових точок інтернету у закладах дошкільної та середньої освіти, придбання дренажного насоса, придбання запчастин, ремонт автобусів, медичний огляд водіїв.

Кошти, в сумі 709,825 тис. грн, замість утримання та розвитку автомобільних доріг місцевого значення, будуть використані на придбання обладнання системи водовідведення в будівлі КЗ «Тальнівська школа мистецтв» (40,8 тис. грн) та виготовлення проектної документації (33 тис. грн), також на оплату за електроенергію (100 тис.грн), виготовлення проектно-кошторисної документації на заміну котла (20 тис. грн), придбання предметів, матеріалів (50 тис. грн) для потреб територіального центру (надання соціальних послуг). 295 тис. грн. спрямують на проведення медичних оглядів військовозобов’язаними та виконання Програми «Комплексна програма функціонування та розвитку системи цивільного захисту Тальнівської міської територіальної громади, забезпечення мобілізаційної готовності та мобілізації, створення місцевого матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2022-2024 роки».

З цієї суми заплановано також 5,000 грн. для вивозу твердих побутових відходів, така ж сума на придбання канцелярського приладдя, 60 тис. грн. планують витратити на перекриття даху та утеплення фасаду із заміною вікон і дверей у будівлі військкомату. А 26,025 тис. грн. піде на оплату послуг з технічного нагляду за виконанням будівельних робіт по об’єкту «Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту у Тальнівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів № 2.

Також за програмою «Протидія злочинності та забезпечення громадського порядку на території Тальнівської міської територіальної громадина 2021-2025 роки» заплановано 170 тис. грн. на закупівлю квадрокоптера, камери відеонагляду та паливно-мастильні матеріали для місцевого відділку поліції. Максим Донець, начальник відділу поліцейської діяльності №1 Звенигородського районного відділу поліції, був запрошений на сесію та пояснив доцільність даного фінансування. Це дасть змогу, за словами головного поліціянта громади, більш ефективно забезпечувати правопорядок та боротися із злочинністю.

До комплексної програми функціонування та розвитку системи цивільного захисту, що була затверджена 29.07.2021 року, також внесли зміни – додалися кошти на проведення медичних оглядів у сумі півтора мільйона гривень.

Наталія Шпичак також повідомила про затвердження державної програми «Сади Перемоги» з метою забезпечення жителів громади харчовими продуктами. Підприємства, фермери та жителі громади, в тому числі і внутрішньо переміщені особи, можуть вирощувати, переробляти та зберігати с/г продукцію для задоволення потреб в харчуванні, формування резерву та для потреб ЗСУ, також для підтримки інших областей. Планові кошти на реалізацію даної програми – 1 мільйон 760 тис грн. на рік.

Усі зміни до бюджету були ухвалені депутатами.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Читайте також: У Тальному потруїли собак на очах у дітей

Читайте нас також в Telegram!

03.08.2022 10:10
Переглядів: 795
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.