На допомогу жінці з Тального прийшов сусід - Вісті Черкащини

На допомогу жінці з Тального прийшов сусід

«Я повідомила їх, що я інфікована, а вони мені відмовили»

У редакцію газети «Новий Дзвін» пролунав телефонний дзвінок. Це була жителька Тального, яка хвора на COVID-19. Жінка живе з мамою, якій понад 70 років. Про що вона нам розповіла, далі:

«Загорілися пробки. Я їх самотужки загасила. Звернулася в РЕМ. Попросила, щоб вони приїхали і мені це все замінили. Зі своєї сторони я повідомила їх, що я інфікована. Вони зразу мені відмовили. Сказали, що ми до вас не поїдемо, нікого до вас не пошлемо, шукайте когось іншого, хто вам допоможе. Мовляв, ви інфіковані, чекайте, поки термін пройде. Рекомендували дзвонити в КП «Ритуал», може, там хтось відгукнеться. Дзвонила й туди, але так ніхто й не відповів. Вибачайте, але два тижні сидіти без світла в холодній хаті? Я хворію, а моя мама – контактна особа. Ми з нею удвох знаходимося в хаті. Я ж не можу ні до кого ні піти, ні звернутися. Слава Богу, що в мене сусід не побоявся, прийшов пізно ввечері з роботи, то все полагодив, зробив. Мене обурило, що коли людина хвора, вона покинута напризволяще, наче прокажена. Про яке ми можемо говорити милосердя? Я хотіла б і пропонувала, щоб у місті утворили таку службу, яка могла б людям доставити і ліки, і в таких ситуаціях прийти на поміч, а не боятися і не відвертатися».

Юрій Пашковський, керівник Тальнівського РЕМу, коментує цю ситуацію наступним чином:

«По-перше, якщо горять пробки, то це проблеми з внутрішніми мережами. До них ми не маємо ніякого відношення. Ми здійснюємо зовнішнє обслуговування, до лічильника. Все, що після нього – це відповідальність споживача. Вони повинні знайти будь-якого електрика, який вирішить проблему. До внутрішніх мереж ми не маємо права торкатися.

У нас тисячі кілометрів ліній, більше 20 тисяч побутових споживачів та 850 точок обліку юридичних споживачів. Ми просто фізично не зможемо все зробити, якщо підемо по всіх хатах робити проводку. Хоча були окремі випадки, що хлопці приїжджали і ремонтували. У нас зараз дуже багато і підключень, і ремонтів. Також 5 чоловік хворих на ГРВІ на лікарняному. На рахунок обслуговування хворих на коронавірус, у нас є наказ голови правління про оперативний персонал, кількість якого обмежена, замінити його немає кому. Не дай, Бог, захворіє диспетчерська служба, то можемо вивести з ладу весь район. Це буде повний колапс», – пояснив Пашковський.

У міській раді пояснюють, що думають створити таку службу, на зразок «Чоловік на день», куди зможуть звернутися люди в подібних ситуаціях.

 

Світлана САВЧЕНКО

29.10.2020 15:19
Переглядів: 857
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.