«Ми відірвані від світу, але якось живемо»

Відсутність магазину, мобільного покриття, налагодженої системи вивезення сміття, централізованого водогону, натомість – стихійні сміттєзвалища, що розростаються, криниці, які місцями пересохли, та підвезення води бочками – це реалії, з якими щодня стикається сотня жителів невеличкого кутка Гордашівки, яку називають Одірванкою. Про це та про інші наболілі питання вони розповіли кандидатам від ПП «Слуга Народу» Ігорю Новицькому та Євгенію Безталанному на зустрічі 22 жовтня.

До автобусної зупинки, куди двічі на день приїздить рейсовий автобус №4 з Тального, вибоїстою дорогою сходяться люди, переважно старшого та літнього віку. Одразу кажуть, що найбільшою проблемою є ця ж розбита дорога, що круто спускається до дамби. Цей шлях буквально напередодні хтось засипав біло-щебеневою сумішшю. Він веде до центральної садиби села. На дамбі, як пояснив Іван Цимбал, житель Одірванки, ситуація ще гірша: «Там арматура стирчить із панелей», – каже чоловік.

–Чогось так у нас, що у центрі села, а я не буваю, бо не дійду вже, кажуть, дорога – хоч яйцем покоти, – бідкається старенька жінка. – А в нас зробили – до першого гарного дощу. Як вперіщить – то й піде канавами!

–Є в нас і обласні депутати, і місцевої ради, але в нас тут нічого не роблять. Які в нас дороги тут! Зверталися до колишньої, і до нинішньої влади, то приїжджали, щось тут заміряли, бігали. А в нас же туди вулиця, – показує рукою Катерина Кучмай, мешканка Одірванки, – взагалі дороги немає. Сказали, якби у вас тут ґрунтовка, то засипали б біло-щебеневим. То візьміть хоч латки полатайте, там машин дві треба того асфальту. В нас же і паї є, і ставок ось, платяться гроші, а де ж вони? Куди йдуть? У Гордашівці староста Царенко і водогін провів, і ямочки жодної нема, бо він там живе, а тут нащо? Ніхто нічого тут не робить. І за дітьми до школи автобус не приїжджає, бо переїзд нібито заважає. У мене двоє онучат, то щодня на автобус 30 гривень треба, щоб до школи в Тальне рейсовим їхали. Хіба не можна, щоб заїжджав до нас шкільний, як їде з Романівки?

Вислухавши людей, кандидат на посаду голови Тальнівської ОТГ Євгеній Безталанний та кандидат в депутати до Черкаської обласної ради Ігор Новицький поцікавилися, чи відчули люди покращення після об’єднання у Тальнівську ОТГ. «Ми відірвані від світу, але якось живемо», – кажуть люди. Нарікають, що бюджет громади місцева влада розподіляє непропорційно, а тому змін до кращого не відчувають. Окрім цього, фельдшер ФАПу – один на кілька населених пунктів. Потрапити на прийом чи взяти медичну картку можна, якщо вдасться зв’язатися з фельдшером телефоном: «Як у мене помер тесть, то їздили аж у Папужинці за фельдшером», – каже Іван Цимбал.

–Я живу у селі, тому розумію кожного з вас, – звернувся до людей Ігор Новицький. – І мені, як і всій нашій молодій команді, хочеться, щоб жити на Тальнівщині було комфортно, щоб наші діти не виїжджали, а залишалися тут. Ми хочемо змін на краще. Чому ми йдемо від «Слуги Народу»? 75% українців обрали Президента. Для того, щоб мати змогу змінювати, потрібна вся вертикаль влади аж до органів місцевого самоврядування. Інакше не можна буде нічого вирішити. Я вважаю, що потенціал до цих змін – це провладна партія. Це дасть можливість залучати кошти з області на Тальнівщину та пропорційно їх розподіляти.

За словами Євгенія Безталанного, допускати занепад сіл – неприпустимо. Після об’єднання у одну громаду буде один бюджет на всі населені пункти, кошти надходитимуть в Тальне. Тому надзвичайно важливо, щоб вони не осіли виключно в центрі громади, а справедливо розподілялися по громаді. Основне джерело надходжень до бюджету ОТГ – це податки за землю.

–Наше основне завдання – щоб люди у селах не були забутими. Нам потрібно зберегти вже існуючу інфраструктуру, – сказав Євгеній Безталанний. – Розумію, що за рік чи два не можна буде все відбудувати, але ми зробимо все можливе для цього. У нас молода команда, яка буде працювати.

Ігор Новицький поділився, як вдалося відродити Криві Коліна, куди переїхав зі столиці 10 років тому. Він розповів про те, як Володимир Мовчан запропонував йому спробувати будувати бізнес, що став, завдяки наполегливій щоденній праці, успішним та зараз дає можливість жителям Кривих Колін жити й працювати у своєму селі, де є хороші дороги, інфраструктура, сучасна школа та дитсадок, храм Воскресіння Христового, налагоджена сфера послуг та ін..

–Результат вашої роботи ми бачимо, – сказала Катерина Кучмай. – У Кривих Колінах – така краса! Їздили недавно збирати гриби. Заїжджали в село, біля церкви були. Дай, Боже, щоб ви перемогли на цих виборах. Таких людей треба, вони будуть працювати, – звернулась жінка до односельців.

Ігор Новицький зазначив, що балотується до обласної ради, щоб перенести успішну модель розвитку с. Криві Коліна на Тальнівську та інші громади Черкащини.

Ольга ОСІЯНЕНКО

23.10.2020 12:34
Переглядів: 1998
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.