Київський художник у Тальному провів майстер-клас для дітей

З місяць тому у Тальнівському музеї історії на Черкащині відкрили експозицію картин київського художника Володимира Захарченка, який родом з Тального. Помилуватися цією виставкою можна було й дотепер. Цікаво, що пан Володимир свій перший малюнок намалював у 5-тому класі, а от професійно займатися цим мистецтвом розпочав з 50-ти років. Натепер, каже, йому дуже подобається навчати малювати інших, особливо дітей.

29 липня на музейній площі у Тальному працівники музею разом з Володимиром Прокоповичем організували майстер-клас для дітей. Поставили мольберти, підібрали відповідні пензлики, а от професійними фарбами, якими малює сам, поділився Захарченко.

Послухати настанови художника та намалювати з його допомогою малюнок зібралося 6-ро дітей. Серед них найменшою учасницею майстер-класу була шестирічна дівчинка. Також серед дівчат вправно вимальовував пензликом і 7-річний хлопчик.

Спочатку художник пояснив, як потрібно змішувати фарби та всі інші нюанси процесу. Потім визначилися, що малюватимуть будівлі. Кожен обрав, яка кому до вподоби і розпочався творчий процес. Володимир Прокопович по черзі підходив до дітей та пояснював з чого варто починати.

– Ось тут ставиш крапочку, звідси починаємо. Не бійся проводити лінію. Не вимальовуй, малюй поступово мазками. Не хвилюйся, потім все поправимо фарбами. Ось так, молодець, у тебе гарно виходить, – пояснював художник на початку.

Підтримували учасників дорослі, які привели їх на майстер-клас. Бабуся хлопчика була задоволена тим, що організували для дітей такий захід. Так, переконувала вона, малюки можуть більше спілкуватися з іншими дітьми та й дізнаватися щось нове та корисне для себе. Адже, натепер їм цього дуже не вистачає. Вчителька Тетяна Вербовська, яка привела 4-рьох учасниць, розповідає, що попередньо й на виставку Захарченка приходила з дітьми. Школярам необхідно розвиватися різнобічно, а тут, як зауважує вона, діти познайомилися із ще одним підходом до малювання, бо кожен пояснює та навчає по різному. А от тепер вони знатимуть різні варіанти і обиратимуть власний.

Натомість самим дітям майстер-клас дуже сподобався. Вони уважно слухали пана Володимира і разом з ним створювали кожен свою картину.

– Дуже люблю малювати. Тут класно, що ми робимо це на вулиці. Художник нам все підказує і навіть допомагає. Мені дуже подобається моя картина. Обов’язково ще прийду на майстер-клас, – ділиться своїми враженнями 12-річна учасниця Катя.

Володимир Прокопович розповідає, що неодноразово проводив такі майстер-класи у Києві. Крім того, навчав діток своїх друзі. тепер, каже, вони присилають йому прекрасні фото власних професійних картин. Художник планує встигнути провести ще один майстер-клас у Тальному, присвячений до дня міста, та згодом повертатиметься у Київ.

Марта ДОВЖУК

Читайте також: Депутат Черкаської облради розібрався в ситуації щодо об’єднання двох дитсадків у Тальному

Читайте нас також в Telegram!

04.08.2022 10:14
Переглядів: 447
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.