Казковий світ своїми руками: майстриня із Тального створює в’язані іграшки

Таміла Левченко із Тального на Черкащині займається рукоділлям уже багато років. Вона вміє в’язати і гачком, і спицями, і макраме та найцікавішим у її рукоділлі є виготовлення іграшок. Працює тальнівчанка бухгалтером у терцентрі, а от в’язання для неї – це хобі. Все почалося, розповідає жінка, із декрету. У 2009 році після народження сина у неї виникла ідея створити для нього казковий світ своїми руками.


Розпочала створення казки тальнівчанка із маленької іграшки у формі бургера. Далі, каже, все закрутилося, іграшка за іграшкою – і тепер у неї вдома ціла колекція різноманітних в’язаних тваринок і не тільки. Є серед них і кролик із «Аліси в країні чудес» і білка з «Льодовикового періоду» і звичайні лісові звірі. В цілому жінка виготовила близько 50-ти іграшок. Багато із них дарувала, деякі позалишала в себе.


– Деякі вироби я хотіла комусь подарувати, а син каже «Не треба мам, хай залишиться на згадку про моє дитинство», – говорить Таміла Аркадіївна.
І хоча син її уже виріс і не грається м’якими іграшками, майстриня розповідає, що бажання творити ніколи не зникає. І з часом техніки та схеми стають все складнішими, а самі вироби більш реалістичні. Коли розпочалася повномасштабна війна, щоб заспокоїти себе, розповідає тальнівчанка, вона знову активно почала в’язати. Тоді виготовила лисицю, оленя та білку, зараз – у процесі щур. Крім того, деякі свої роботи жінка віддавала волонтерам, аби вони продавали їх, а виручені кошти йшли на допомогу ЗСУ.
– Маленьких справ, я вважаю, не буває. Тому я допомагаю нашим військовим, чим можу, бо вірю, що навіть такий мій невеличкий внесок десь там їм стане в нагоді.
Левченко каже, що для неї в’язання – це своєрідна терапія працею.


– Ти знаходишся у творчому процесі, а в кінці бачиш результат – красу, яку створив власними руками, і тоді виникає ще більше завзяття продовжувати, – зазначає вона.
На виготовлення однієї іграшки жінка витрачає різний відрізок часу. Каже, якщо не занадто завантажена іншими справами, то створює свій виріб приблизно за місяць, але може бути і довше. Все залежить від складності роботи.
– Якщо є якісь складні етапи, типу встановлення дроту, виготовлення якихось елементів із полімерної глини, то тоді довше. Одну зі своїх іграшок я в’язала близько трьох місяців, оскільки вона потребувала дуже кропіткої роботи, – говорить майстриня.
Раніше жінка виготовляла великі за розміром іграшки, на які йшло багато ниток, зараз в’яже дрібніші, але за техніками складніші. Каже, що з часом почала цінувати саме деталізацію.
Таміла Аркадіївна розповідає, що хворіла онкологією і не зважаючи на погане самопочуття та важкий стан після хіміотерапії, продовжувала займатися рукоділлям. Жінка говорить, що це їй допомагало і морально відволікатися, і фізично.
– Дякуючи Богу, а зараз ще й нашим хлопцям-військовим, ці іграшки продовжують створюватися і примножують наш сімейний казковий світ, – каже Левченко.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Театральна студія з Тальнівщини збирає кошти, щоб допомогти військовим

Читайте нас також в Telegram!

24.11.2022 10:07
Переглядів: 2012
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.