Ірина Ратушна, 26-річна перукарка з Тального, мріє стати письменницею - Вісті Черкащини

Ірина Ратушна, 26-річна перукарка з Тального, мріє стати письменницею

Про свої перші кроки у перукарській справі 26-річна Ірина Ратушна пригадує з посмішкою. Сама родом з Папужинець. Зараз живе у Тальному. Після закінчення школи у Веселому Куті дівчина не пішла здобувати вищу освіту. Натомість обрала професію до душі: таку, щоб часу вистачало й на роботу, і на розвиток духовний. Минув рік, як закінчила 3-місячні курси у столиці.


– Першим моїм клієнтом був старенький дідусь, – ділиться перукарка. – На курсах теорія і практика проходили одночасно. Моя задача була така: взяти машинку та однією насадкою постригти. Здається, це ж елементарно. Але оскільки я ставлюся до роботи відповідально, у мене тремтіли руки. Хвилювалася, але дівчата, які теж вчилися, але вже стригли, допомогли порадами та підтримали. Як закінчила стригти, сказала викладачу: «Мені не подобається ось ця волосинка…», – показую. А вона: «Мені подобається, що тобі не подобається. Значить, буде діло з тебе».
Окрім навчання, я постійно дивилася в ютубі відеоролики, спостерігала, як стрижуть майстри з досвідом. Пізніше взялася й до фарбування волосся. Мені пощастило, що допомагали друзі-перукарі, які мали гарні навички та велику практику. До речі, одна з них – Ульяна – зараз в Турції. Мені дуже подобається не тільки її майстерність, а й те, як вона поводить себе з клієнтами. Тому стараюся брати з неї приклад.


Минулого року після карантину, з весни й до літа, я була вдома в селі, ми працювали на пасіці. Стригла родичів, знайомих та друзів – набивала руку. Восени до мене зателефонувала Любов Крижанівська, запросила на роботу в перукарню «Кураж». Було тривожно, адже великої практики я не мала, та й у місті мене мало хто знав. Але вирішила, що треба з чогось починати. Друзі порадили створити сторінки в «Інстаграм» та «Фейсбук», щоб люди могли побачити результат моєї роботи. Зараз у мене вже з’явилися свої клієнти.
Як зізнається Ірина, під час роботи буває всякого, адже відвідувачі різні. Кожен – зі своїм характером і вподобаннями. З одними знайти спільну мову легко, з іншими це зробити іноді не вдається: «В таких випадках я намагаюся вирівняти ситуацію. Якось була жінка, яку стригла 1,5 години. Найскладніше, коли клієнт сам собі протирічить, каже, наприклад: «Пострижіть коротко, але щоб залишилося». І як зрозуміти? Це загадка. Люблю в людях щирість і простоту. Коли такі приходять, проблем взагалі немає. Коли людина виходить з перукарні з посмішкою – вважаю, що ціль досягнуто», – каже дівчина.


Ірина Ратушна спілкується зі своїми клієнтами: і з молодими, і з тими, хто має поважний вік. Час так минає непомітно. Особливо їй цікаво працювати з людьми, які переказують різні історії з життя чи діляться історичними фактами: «Ці розповіді часто повчальні, захоплюючі, неймовірні. Наприклад, одна жінка розповідала про замок Шувалова», – посміхається.
Інструментом Ірина користується виключно своїм. Каже, що руки звикають до нього. Він якісний, тому не хвилюється, що десь ножиці можуть «зажувати» чи трапиться якась неприємність. Окрім стрижок та фарбування, дівчина у майбутньому хоче освоїти процес створення зачісок – пройти відповідні курси в Одесі.
Перукарська справа – далеко не єдине захоплення Ірини. Вона має неабиякі творчі здібності: пише власний щоденник та мріє стати письменницею, колекціонує старі світлини та листівки. А ще любить фотографувати. Це в неї від тата, який, скільки себе Іра пам’ятає, завжди цим займався, робив сам фотографії. Якось батьки подарували дівчинці фотоапарат. Скільки радості тоді було! Він служить їй і досі. Власноруч Іра робить фотоальбоми. Ще одна пристрасть молодої перукарки – подорожі: «Любимо з друзями подорожувати. Ми самі прокладаємо маршрути. Об’їздили декілька покинутих замків на Черкащині. Враження неймовірні», – каже.

Ольга ОСІЯНЕНКО

23.01.2021 09:00
Переглядів: 1362
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.