Ініціативні батьки з Тальнівщини шукають нові можливості для розвитку дітей у своєму селі

28-річна завідувачка Легедзинського будинку культури на Тальнівщині Тетяна Педченко приступила до роботи 8 місяців тому. Тоді ж одразу почала організовувати у клубі різні заняття для молодого покоління. Для дітей вона започаткувала різноманітні гуртки: і рукоділля, і малювання, і співи. Почала організовувати майстер-класи та навчати дітей чогось нового. Своїми силами також планує запустити театральну студію. Та все частіше почала чути від дітей, що вони б хотіли займатися ще й чимось активним.

Педченко каже, що молодь хоче цікаво проводити дозвілля. Серед їх бажань – сучасна хореографія, бойові мистецтва, спортивні заняття. Однак є проблема – сама завідувачка професійно не володіє такими навичками, тому як би їй не хотілося розвивати дітей у цих напрямках – сама цього зробити не може. Для таких гуртків потрібні профільні викладачі, яких у селі немає.

За словами Тетяни, батьки готові оплачувати і заняття, і дорогу до Легедзиного, адже вони розуміють, що якщо їм і вдасться знайти тренера для своїх дітей, то, скоріше за все, він буде із міста. Поки що пошуки не дали результату – деякі викладачі не хочуть їздити у село, деякі – не хочуть брати кошти з батьків (кажуть звертатися до них, коли знайдуть інвесторів), а деякі говорять про захмарні суми на оплату своєї праці.

– Така проблема є майже у всіх селах – дітям не вистачає профільних гуртків. Як це можна вирішити? Можна зібрати групу дітей та організувати їм транспорт для поїздок у місто або ж знайти викладача, який буде готовий приїжджати до нас. І ми дуже сподіваємось, що нам вдасться знайти таку людину, – каже жінка.

Вона розглядає таке дозвілля для дітей як нову можливість розвиватися, знаходити себе у якомусь занятті. Зрозуміло, що діти в селах теж хочуть мати якісь ініціативи, окрім навчання у школі: їм хочеться спілкуватися та проводити час разом. І це прагнення необхідно направити в позитивне русло. Загалом у Легедзинській школі, за словами Катерини Педченко, навчається 70 дітей, 30-40 із них хочуть займатися у різних гуртках. Тож і сама Катерина, і батьки, і діти запрошують до себе у товариство тренера, якого не злякають складнощі. Зі свого боку обіцяють забезпечити його усіма необхідними умовами.

– Ми розуміємо, що це може бути складно, тому мало хто відгукнеться на таку ініціативу. Але я хочу сказати, що зараз такий час, коли необхідно навчати молодь. Потрібно їздити у села та займатися із дітьми, інакше ми втратимо молоде покоління, на яке покладаємо такі надії, – говорить Педченко.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Психологиня з Тальнівщини мріє створити реабілітаційний центр у громаді

Читайте нас також в Telegram!

13.09.2022 16:47
Переглядів: 661
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.