''Хіба ж я своїм легковим автомобілем могла розвалити дорогу, що не ремонтувалася 28 років?''

Вранці 25 вересня невеличкими групами веселокутці сходяться до сільсьго будинку культури. Сьогодні тут відбудеться конференція жителів села Веселий Кут, що на Тальнівщині, запланована на 10 ранку. За кілька хвилин до визначеного часу у центрі села паркується машина з тальнівським начальством. Та до клубу не поспішають. Йдуть до школи – треба ж показати роботу, ще й кілька фото зробити не завадило б. Це у стилі голови районної ради Валентини Любомської, що цього разу прибула у супроводі начальника фінансового відділу Тальнівської райдержадміністрації Наталії Шпичак та головного економіста Тальнівського центру ПМСД Тетяни Сандул.

У клубі, який потребує капітального ремонту, зібралося 35 селян, не рахуючи гостей та пресу. Не густо, якщо брати до уваги той факт, що у селі проживає 409 осіб дорослого населення. Сільський голова Павло Козаченко займає місце за столом, відмовляється запросити у президію «шанованих» районних гостей. Традиційно розпочинає зі звіту про виконану роботу за минулий рік.

Після вшанування пам’яті односельців, що відійшли у вічність, сільський голова наводить основні статистичні дані, що характеризують село за звітний період. Потім називає сільгосппідприємства та фермерські господарства, що є основними наповнювачами місцевого бюджету. А саме: СВК«Веселий Кут», ПП«Дронго», СФГ«Фортуна», СФГ «Есвеліна», ФГ«Хутір М», ФГ«с.Веселий Кут», ПП «Папуженці», ПП«Дронго-Н». Більшість з них надавали допомогу на вирішення соціальних проблем села (очищення вулиць від снігу, звезення сміття, фінансування спортивної команди, харчування дітей у школі тощо), за що отримали слова подяки та свіжу домашню хлібину на рушникові. Варто зазначити, що майже кожен з них сплачує 12% орендної плати від грошової оцінки землі, що одна з найвищих у районі.

Сільського бюджету у розмірі трохи більше, як пів мільйона гривень ледь вистачає на утримання школи, яка у минулому році набула статусу НВК, медичної амбулаторії з обслуговування не лише жителів Веселого Кута, а й навколишніх сіл: Лісового, Шаулихи, Папужинець, бібліотеки, будинку культури та поштового відділення зв’язку. Болючим для сільської ради залишається питання ремонту покрівлі приміщення СБК. Його завідуюча Алла Оратівська розповіла, що у минулому році навіть був виготовлений проект на його ремонт, вартістю 40 тисяч гривень, а на матеріали та роботу необхідно 440 тисяч гривень. Звісно, у сільській раді таких коштів немає, тому виконком передав даний проект у Фонд регіонального розвитку, мають намір звернутися навіть до народного депутата Андрія Стріхарського за фінансовою підтримкою. Не завадило б і братську могилу у центрі села привести до ладу.

Мав слово на сільській сходці і старший лейтенант поліції Олег Погрібний, він звітував про випадки вчинення домашнього насильства, розпивання спиртних напоїв та 2 крадіжки, які мали місце на території сільської ради.

Дуже бурхливим виявилося обговорення питання про роботу центрального сільського водогону. На балансі сільської ради знаходяться 2 свердловини, які забезпечують водою жителів села. На жаль, видатки на утримання центрального водогону перевищують надходження у вигляді плати за воду. Через це рішенням сесії сільської ради було встановлено тарифи у розмірі 15 гривень за куб води по лічильнику та 35 гривень з особи без лічильника.

-У селі встановлено лише 38 лічильників обліку води, – повідомив сільський голова. – Деякі жителі не зацікавлені, щоб обліковувати використану воду, бо вони тримають худобу, а ще одні безбожно використовують воду для поливання городів. Тому необхідно встановити лічильники, у мене є на це припис, – заявив Козаченко.

Піднімали селяни й питання про заключення договорів з газовиками, про підвезення скрапленого газу, про ремонт дороги у селі, про розорювання берегів, яке може привести до екологічної катастрофи. Багато питань у веселокутців і до представника Центру ПМСД.

У порядку денному конференції був звіт депутата районної ради Сергія Мельниченка, але замість нього доповідала недавно переобрана голова ради Валентина Любомська. Почала з дифірамбів Мельниченку, з яким працює 4 роки, та Козаченку, якого бачить на посаді старости у разі об’єднання сіл. Натякає, що вона найкраще розуміє, як об’єднати район в одну громаду, а отже, мітить на голову цієї громади. Радить сільську раду та бібліотеку перенести до приміщення амбулаторії, яке на разі задіяне лише наполовину.

Говорить про болючі реформи, про ремонт доріг, на які не виділялися гроші останнім часом. Смішно звучить з вуст плеканої пані: «Хіба ж я своїм легковим автомобілем могла розвалити дорогу, що не ремонтувалася 28 років?». Люди лише скептично посміхаються, мовляв, не тримайте нас за дурнів. А сільський голова просить посприяти у встановленні лежачого поліцейського біля школи, бо життя і здоров’я дітей – найголовніше.

Ліна ЯЛОВСЬКА

09.10.2019 17:06
Переглядів: 1371
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.