Голова Тальнівської спілки учасників АТО виступив зі зверненням до депутатів

На чергову 10 сесію Тальнівської міської ради, яка відбулась у п’ятницю 28 травня прийшли ветерани та учасники АТО\ООС з Тальнівщини. Прочекавши більш ніж 3 години, після розгляду питань порядку денного голова спілки учасників АТО Василь Данилюк взяв слово. Він привітав своїх побратимів зі святом – Днем прикордонника, яке відзначали того дня, та зачитав звернення від усіх членів спілки:
«Шановні голово, депутати і всі присутні! Я тут представляю Спілку учасників АТО Тальнівщини та виступаю за її дорученням.
Також я представляю тих воїнів, що в час агресії взяли до рук зброю і відстояли нашу Україну. Представляю і тих бійців, хто в останню дорогу провів своїх побратимів. Прошу вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання!
Коли ми вирушали на війну, то не думали ні про славу, ні про матеріальну вигоду. Ми йшли за покликом серця та своїми переконаннями, захищаючи рідних, близьких та свій край. Оборонили українську землю. Захищали її для українського народу, а не для нахабних хапуг.
Там, на Сході, де під вибухами мін і снарядів рили окопи і траншеї, ми менше всього чекали вдома почути такі байдужі і бездушні слова: «Ми вас на війну не посилали!», «Вільної землі нема», «Самі шукайте». Але багатьом із нас довелося це почути. Не за те ми воювали, щоб оббивати пороги кабінетів, в тому числі місцевих рад.
Давайте згадаємо 2016 рік, коли тодішній сільський голова Гордашівки Петро Царенко казав нашим побратимам: «Землі вам немає». Я нагадаю: ми тоді просили зарезервувати нашим хлопцям 100 га землі. А насправді в резервному фонді сільради було 160 гектарів. Якимось чином у Гордашівці славний шматок землі навесні того ж року отримав тодішній голова Тальнівської райдержадміністрації Василь Клименко, немісцевий, родом з Маньківщини. Процитую дослівно, що говорили більше п’яти років тому за столом у Клименка: «А взагалі то, питання надання земельних ділянок атовцям має вирішити громада села на сходці». Ну то й де та сходка, що вона вирішила? Насправді все вирішувало наше «шановне» начальство, і тільки як вигідно йому. Взагалі, за час керівництва Валентини Любомської та Василя Клименка ділянки для учасників АТО виділялись лише вибірково. Все, що вони зробили – це вимушено і абияк провели інвентаризацію землі по всьому району і не виявили тіньової.


Сьогодні про учасників війни враз згадали. І в першу чергу ті хапуги – Руслан Лисенко, Ігор Стеценко, Василь Баранюк, Микола Бевзенко, хто хотів би використати нашу організацію, аби в будь-який спосіб нагребти собі побільше землі. Руслан Лисенко на площі в центрі Тального збирав малолюдну, проте вкрай галасливу показуху. Наплювавши на спокій односельців.
У Зеленькові Лисенко обробляє близько 700 га землі, але йому того мало. Подавай ще і пасовища, за які, швидше за все, він теж не сплачуватиме податків, як не сплачує їх більше 20 років за господарський двір.
А пригадайте бандитську репризу директора ТОВ «Папужинці» Василя Баранюка, який у присутності працівників міської ради «дер рота» до таких як голова земельної комісії міської ради Гурбич: «Вас скоро стріляти будемо» та вигукував інші погрози.
Попрошу хапуг завжди пам’ятати, що воювали ми за неньку Україну, а не за вас.
А кому кортить стріляти, нехай особисто рушає на Схід, туди, де є по кому вести вогонь. Ми ж пережили і не таке. Ми не злякалися всіх нікчемних погроз від ворогів. І від хапуг не злякаємось.
Всі лихослів’я на адресу захисників рідного краю, земельної комісії міської ради, добросовісних депутатів розцінюємо як погрози Україні і, можете не сумніватися, зреагуємо на них адекватно.
Звертаємося до всіх аграріїв, депутатів, керівництва міста при розгляді земельних питань, і не тільки їх, надавати перевагу учасникам бойових дій з Тальнівщини.
Будемо сподіватися, що до нашого прохання поставляться належним чином. Дякую за увагу!»
Виступу Данилюка аплодував весь зал. Міський голова відреагував на слова атовця легкою саркастичною посмішкою і не сказав ні слова.


Слід зазначити, відколи сформована нова постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, будівництва, перспективного розвитку та охорони навколишнього середовища, екології (рішенням сесії Тальнівської міської ради №1/8-14 від 17.12.2020), яку очолює депутат міської ради Микола Гурбич, надійшли 72 заяви від учасників АТО (ООС) щодо виділення їм земельних ділянок. Всі вони були задоволені.

Світлана САВЧЕНКО

03.06.2021 09:00
Переглядів: 1206
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.