Футбольна команда із села на Тальнівщині перемагає в чемпіонатах

Уже 9 років ФК «Зоря» із села Кобринова Гребля, що на Тальнівщині, грає у футбол. Цьогоріч вони стали срібними призерами відкритого чемпіонату Тальнівського району з футболу 2021. Ця команда була створена ще у 1965 році, але у 2004 розпалася. І тільки через 8 років місцеві ініціативні та активні хлопці відродили свою «Зорю». Про склад футбольної команди, її успіх та труднощі нам розповів капітан команди Вадим Коваленко.
– Ми ставали чемпіонами району в 2016 році і неодноразово перемагали в розіграші кубків району. Взагалі у команді числиться 30 осіб. Є хлопці, які можуть зіграти лише одну гру протягом одного сезону. Однак, все одно ми їм раді. Зараз дуже складна ситуація. З кожним роком все важче організувати гравців, адже людей у селі стає менше. Багато хлопців їдуть за кордон або у великі міста України, тому у них не виходить бути на кожній грі.
Раніше було більше місцевих гравців, а зараз у нас грають хлопці із Тальянок, в яких колись була своя команда. Є гравець із Вишнополя та із Тального, – каже Вадим Сергійович.
Чоловік переконує, що тут у команду беруть, зважаючи не на професіоналізм, а на бажання грати. Адже хлопці не навчалися професійної гри у футбол. Вони просто збиралися вечорами на стадіоні у селі та грали, як уміли. Ніхто не показував, як це потрібно робити, не було тренерів. Вони мали та й мають лише одне бажання – грати. А запорука їх вдалої гри, як запевняє Вадим Сергійович – це командний дух та дружній колектив. Що ж і ще стимулює хлопців виділяти час і кошти на гру, як не азарт та гарт самої гри?


Капітан повідомляє гравців про матч та організовує зібрання команди через Viber. Спочатку він домовляється із командою-суперником: де і на котру буде гра. А потім інформує своїх гравців. Однією із проблем у хлопців є те, що у них немає спільного транспорту, щоб дістатися до місця проведення матчу. Тож, вони їдуть власними машинами, але не в кожного є транспорт, тому для них це дуже проблематично. А щоб доїхати на якусь гру, як мінімум потрібно три авто. Адже в команді хоч і грає 11 осіб, але їдуть на матч – 15.
– Вже другий рік поспіль старші учасники ФК «Зоря», які вже працюють, самі ж фінансують нашу команду: складаються по 500 або 1000 грн. на різні потреби. 50% ігор ми граємо вдома, але й у цьому випадку теж є витрати. Варто оплатити відповідний внесок перед початком олімпіади. Арбітру за одну гру потрібно заплатити 400 грн. До того ж, стадіон також завжди підтримуємо у належному стані: косимо, малюємо розмітку. Тому все це кошти. Ще 3-4 роки тому при сільській раді нам допомагали фінансово, а вже два роки поспіль виживаємо за власні кошти. Ще, звичайно, фінансово допомагають односельці, за що ми їм дуже вдячні, – каже Вадим Сергійович.
Футбольну форму для команди пошили ще 9 років тому. Тоді, як пригадує Вадим, ніби були місцеві вибори, тому пошиття форми їм проспонсорували. Проте футбол дуже активна та агресивна гра, тож одяг вже зношений. Поки що немає коштів, щоб пошити інший, тому хлопці дбають про те, що мають.
ФК «Зоря» грає лише у районних змаганнях Тального. Тут відкритий чемпіонат і може будь-хто брати у ньому участь. Так до них другий рік поспіль приїжджала грати футбольна команда із Ватутіного. Також вони могли б грати, як запевняє Вадим, з командами із Звенигородщини та Шполянщини, але їхати туди дуже далеко і затратно.
Проте, які б труднощі не траплялися хлопцям, все одно у них є бажання організовуватися, збиратися і грати. Тренування намагаються проводити по п’ятницях, коли до домівок з’їжджається більшість гравців команди.


У ФК «Зоря» є постійні вболівальники. Від найменших жителів села до найстарших. Адже тут не часто проводяться якісь масові заходи, тому футбол у селі популярний.
Капітан команди розповідає, що у них є одна незмінна традиція – це бенкет після гри. Як дружній колектив вони збираються разом не лише, щоб грати, а й щоб побачитися, поспілкуватися один з одним. Адже у складі команди є односельці, однокласники, друзі та родичі.

Ольга МОСКАЛЕНКО

16.09.2021 11:40
Переглядів: 1827
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.