Директор одного із комунальних підприємств Тального планує модернізувати готель

На останній сесії Тальнівської міської ради прийняли зміни до статуту комунального підприємства «Тальне-Сервіс», відповідно до яких підприємству дозволяється виконання земельних робіт, зокрема копання могил вручну. Такі зміни, напевне, прийняли на тлі останнього інциденту, що трапився з похованням людини у Тальному. Тому ми вирішили поспілкуватися з директором підприємства, що надає цей вид послуг, і не тільки, з Віталієм Марченком.
Довідка: Віталій Миколайович Марченко народився в с. Онопріївка 1965 року. Має вищу освіту, агроном. Працював головним агроном та керівником сільськогосподарського підприємства. Деякий час був заступником міського голови. Остання посада – керівник КП «Джерело», яке згодом реорганізували. З червня 2021 очолює КП «Тальне-Сервіс». Одружений, має двох дорослих синів.


– Віталію Миколайовичу, у статуті вашого підприємства вказано, що його мета – «здійснення підприємницької діяльності, надання громадянам, підприємствам, організаціям різноманітних послуг та отримання прибутку в інтересах підприємства». За якими напрямками ви надаєте послуги та здійснюєте підприємницьку діяльність?
– Перший напрямок – утримання будинків та прибудинкових територій. У нас в обслуговуванні 16 будинків – 499 абонентів. У цьому секторі працює 12 осіб, на чолі з майстром – технік, електрик, слюсарі-сантехніки та двірники. Практично всі будинки вимагають капітальних ремонтів – там дах тече, там каналізаційна система потребує заміни. Сюди ж належить і готель «Гірський Тікич» на 12 номерів (22 ліжка), де працює 4 адміністратори. Нам довелося дещо змінити схему їхнього чергування. Цей напрямок перспективний, але вимагає вкладень. Ми почали його детально вивчати і прийшли до висновку, що нам необхідно готель модернізувати. Оскільки у нас сільськогосподарський район, окрім туристів, яких поки не так і багато, в місто приїжджають спеціалісти з ремонту с/г техніки, вони поселяються в готель не менше як 3-6 діб. Тому нам треба подбати, аби їм було комфортно у нас зупинятися. Я бачу номери з невеличкою кухнею, можливо, спільною на кілька номерів, на зразок хостів. Звичайно, кілька номерів залишити «люкс». Так зараз розвивається увесь світ, до цього треба йти. Непогано було і стоянку з відеонаглядом облаштувати. Все це у нас у планах.


Наступний напрям – благоустрій міста і сіл громади. Згідно нового штатного розпису у нас 32 прибиральники території (це у селах) і 9 прибиральників у місті. Їх також очолює майстер. Крім них, є 14 працівників з благоустрою. Робітник з благоустрою – це той, що косить, обрізає, лагодить – в нього відповідно вища зарплата. У місті таких працівників – 4. А у селах – 10. Спочатку ми планували, що вони будуть всі в місті і виїжджати на села бригадою чи поодинці. Коли побачили, що це створює резонанс на селі, ми почали створювати такі бригади відповідно у кожному старостівському окрузі. Наприклад, на окрузі у Тетяни Гудзенко ми залишили 8 прибиральників та 3 працівники благоустрою. Вони всі з місцевих жителів. На окрузі у Михайла Капериза теж 3 таких працівників, а у Павла Козаченка – 4. Сьогодні, наприклад, працює бригада у Вишнополі, їй допомагають працівники з Тального. У місті ми трохи підтягнули і туди перекинули, бо там 9 жовтня храмове свято. Побачимо, як це буде працювати надалі. У планах, їх уже озвучував міський голова, забезпечити такі бригади у кожному старостинському окрузі трактором з косилкою, причіпом та лопатою. Цю ідею підтримали і старости.
Ще один напрям нашої діяльності – ритуальне обслуговування та догляд за могилами. Тут теж непочатий край роботи. Найперше, нам необхідно закінчити з оформленням нового кладовища в Тальному та привести в порядок сільські кладовища. Для цього ми розробляємо систему, аби знати, як відбувається процес захоронення і в селах. Зміни в статуті підприємства ми вимушені були прийняти на сесії, бо не мали права викопувати яму на кладовищі в ручний спосіб. А якщо проаналізувати, то 40% всіх могил припадає на дозахоронення, куди трактор однозначне не зайде. Складається враження, що статут був написаний під окрему приватну структуру. Тому й виникли непорозуміння із громадянкою Гоняною. У Тальному є 3-4 приватні структури, що надають ритуальні послуги: саме для них ми зробили роз’яснювальний стенд. Всі вони мають бути легальні і працювати у правовому полі.


Зараз у нас у цьому секторі працює 6 осіб – продавець-консультант, водій та 4 працівники на кладовищі. Гостро постає проблема виносу труни, тому треба брати це до уваги. Якщо говорити про надання послуг в селах, то зрозуміло, ми не справимося, бувають дні, що нам одного катафалка не вистачає.
Згідно нового штатного розпису у складі нашого підприємства нещодавно створений автопарк та будівельна бригада.
– Зрозуміло, що за 3 місяці роботи підприємства у новому складі та з новим керівником про досягнення говорити рано. Цікаво, чи спостерігається динаміка надходжень у секторах? Що вдалося зробити за цей період?
– Я б назвав цих 3 місяці періодом стабілізації. Про прибутки чи досягнення говорити рано, проте по кожному сектору у нас є незначна динаміка. Наприклад, візьмемо готельні послуги: тариф не змінився, проте надходження виросли з 40 тис грн. до 65 тис. По «Ритуалу» те ж саме – надходження дещо зросли. На утриманні будинків наші надходження склали більше 110 тис. грн. – невелика, але динаміка також спостерігається. Працюємо також над боржниками. Що нами зроблено? Не так багато: 2 дитячих майданчики (біля школи №2 та автостанції), так само на Співочому полі пофарбували та полагодили дитячі майданчики; дещо привели до ладу зупинки громадського транспорту; до 1 вересня намалювали пішохідні переходи, привели у відповідність дорожні знаки; відремонтували систему водовідведення по вул. Майданецькій у Тальному, місток у Кобриновому та розпочали у Легедзиному. Завдяки нашим старанням запрацював автобус стерилізації бездомних тварин. Крім того, вдалося перемонтували дах 2 будинків, зробити заміну каналізаційних труб, пофарбувати у під’їздах тощо. Думаю, люди все бачать і дадуть нам оцінку.


– Які першочергові завдання наразі стоять перед «Тальне-Сервіс»?
– Рішенням однієї з попередніх сесій на наше підприємство було покладено перенесення пам’ятника Дубковецькому з міського скверу на кладовище у Здобуток. Ми вивчили питання і зрозуміли, що власними силами нам не впоратися. Знайти спеціалізовану структуру, що займається перенесенням пам’ятників, нам допоміг уродженець Гордашівки Микола Олександрович Суховий, який працює провідним консультантом відділу охорони культурної спадщини та музейної справи управління культури ЧОДА. Буквально вчора приїжджав архітектор, побачив об’єм робіт. Зараз готують кошторис. Думаю, найближчим часом пам’ятник займе належне йому місце у селі.
А взагалі, ми почали підготовку до зими – техніки та житлових будинків. На жаль, у нас недостатньо техніки для посипання доріг, немає транспорту й для бригади працівників з благоустрою. А той, що є, потребує капітального ремонту.
Проблем багато, але маємо надію, що з ними впораємося, якщо й надалі буде підтримка й розуміння міської ради, депутатського корпусу та всіх жителів громади.

Ліна ЯЛОВСЬКА

16.10.2021 10:15
Переглядів: 1561
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.