Діти із села на Тальнівщині матимуть новий майданчик

Фото тематичне

Днями у Кобринову Греблю, що на Черкащині, привезли новенький дитячий майданчик. Через те що поки не визначилися, де його встановити, то тимчасово склали у приміщенні колишньої сільської ради. Дізнавшись про це, жителі сусідньої Антонівки, що обслуговується одним адміністратором (ці два села здавна входили в одну сільську раду), почали цікавитися, чому такий майданчик не встановити у їхньому селі. Адже дітей в обох селах практично однаково, є серед них і маленькі, яким ніде погратися.
Галина Мазур, що надає адміністративні послуги в селах, підтверджує, що майданчик завезли, його монтажем займатиметься КП «Тальне-Сервіс». Справді, у їхньому селі є спортивний майданчик для дітей – кілька років тому його встановив на сільському стадіоні один депутат перед виборами. А тепер буде ще й сучасний, для найменших жителів села. Де його встановлять, адміністраторка не знає. Каже, що в її компетенцію це не входить, лише турбується, щоб був на виду, аби ніхто відразу не понівечив.
Староста Павло Козаченко вважає, що найкраще майданчик встановити на подвір’ї дитсадка, де він стане в пригоді малечі з обох сіл.
– У садочку чи іншому селі його поставити не можна, бо це порушуватиме умови конкурсу, – пояснює Олена Липкань, начальниця відділу інвестицій та економічного розвитку Тальнівської міської ради, – Минулого року фонд «МХП Громаді» організовував конкурс «Час діяти, Україно!». Я написала проєкт на дитячий майданчик і ми взяли в ньому участь. Основна умова конкурсу – це присутність на цій території ПАТ «МХП». Я виходила з міркувань, що в Онопріївці є майданчик, а в Кобриновій Греблі – немає. Також за умовами конкурсу, має бути співфінансування громади та 5 тис. грн. від підприємців, також трудова участь жителів села. Загальна вартість майданчика – 65 тис. грн. Моя мета була показати, що ці гроші реально дають. Треба лишень шукати конкурси, і не обов’язково на майданчики писати проєкти, можуть бути на озеленення, на благоустрій, різні соціальні проєкти тощо. Наступного року буде теж цей конкурс, і таких конкурсів на умовах співфінансування є дуже багато. Ми будемо й надалі писати проєкти і подаватимемо не лише на українські конкурси. Весна – ґрантовий період. У мене є дуже багато планів. Зрозумійте, проєкти може писати будь-який житель громади і, так само, вигравати.
Про дитячий майданчик запитували жителі Антонівки й на зустрічі з Ольгою Котенко, що завітала в село у середу 13 жовтня.

Ліна ЯЛОВСЬКА

20.10.2021 10:50
Переглядів: 741
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.