Депутати Тальнівської міської ради прийняли рішення про реорганізацію кількох навчальних закладів

8 сесія 8-го скликання Тальнівської міської ради, яка відбулася 31 березня, поклала початок складному процесу реорганізації навчальних закладів громади. Як відомо, демографічна ситуація з року в рік в Україні змінюється в бік смертності, а не народжуваності, тому у деяких сільських школах залишилася незначна кількість учнів, навчати яких є економічно необґрунтованим, адже освітньої субвенції на школи, у яких менше 40 дітей, держава більше не виділятиме. Зрозуміло, таке рішення є непопулярним, адже стосується багатьох вчителів, що залишаться без роботи, сільських дітей, яким треба буде доїжджати до найближчого навчального закладу. Без сумніву, не викликати занепокоєння батьків ці зміни не можуть. Натомість місцева влада зобов’язується доставляти дітей до найближчого навчального закладу і забезпечити комфортні умови перебування. Ці рішення в подальшому мають привести до зміцнення матеріально-технічної бази опорних шкіл, забезпечення їх високопрофесійними кадрами. А отже, до підвищення якості освіти. Але попереду складні процеси.
Деякі навчальні заклади у нашій громаді, такі як Гордашівський НВК та Лащівський дошкільний заклад «Берізка» ліквідовувати депутатам довелося чисто формально. Вже кілька років поспіль вони не функціонували і, за логікою, мали бути ліквідовані ще районною владою, на балансі якої перебували. Та цього зроблено вчасно не було. Отож, довелося робити новоствореній громаді. Доповідала перед депутатами з освітянських питань начальник відділу освіти, молоді та спорту Раїса Карман. Вона повідомила, що питання, які виносяться на розгляд депутатів, вивчалися комісією, створеною міським головою, проходили громадські слухання та обговорення членами постійних комісій.


Рішення про зміну юридичної адреси дошкільних закладів у селах Зеленьків (д/с «Веселка») та Легедзине (д/с «Ялинка») підтримали депутати одноголосно. Обидва заклади з нового навчального року функціонуватимуть при школах.
Своїм одноголосним рішенням депутати змінили найменування та тип Шаулиської ЗОШ І ступеня, у якій фактично функціонує лише дитячий садок, але має назву школи. Це дасть можливість проводити освітню діяльність і в канікулярний період. Також будівлю пустуючої школи у с. Кобринова Гребля вилучено з оперативного управління відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради та передано на баланс її виконавчого комітету.


А такі навчальні заклади, як Піщанський НВК, Онопріївський НВК та Колодистенський НВК «заклад дошкільної освіти – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» імені Василя Доманицького довелося реорганізувати шляхом поділу та приєднання, тобто залишивши лише дошкільні підрозділи, а молодшу та середню ланки перенісши до найближчих навчальних закладів. Рішення депутатів з цих питань не були одностайними. Група депутатів, що представляють фракцію ВО «Черкащани» у складі 5 депутатів (Олександр Гижко, Любов Чмига, Олександр Мельниченко, Леся Соловей та Алла Караюз) вирішили всіляко блокувати рішення сесії. Відверто кажучи, це виглядало, як популізм чистої води. Адже у приватних розмовах вони висловлювали діаметрально протилежну позицію, розуміючи необхідність реорганізації малокомплектних шкіл. А тут взяла верх звичка попрацювати на публіку. Не підтримав своїх однопартійців у жодному з цих рішень міський голова, який голосував в розріз позиції партії. Отож, за те, щоб у Піщаній залишити дитсадок «Веселка», а школу приєднати до Кривоколінського НВК, проголосували всі депутати, окрім 5-ти, названих вище. Коли приймали рішення поділити Онопріївський НВК на садочок «Дзвіночок», який діятиме у приміщенні школи, а молодший та середній підрозділи приєднати до Соколівоцького ліцею, утримався лише один депутат від «Черкащан». Дуже активна депутатка з їхніх рядів запитала про доцільність опалювати приміщення 2-поверхової школи заради 10 учнів. На що міський голова сказав, що хотів би модернізувати систему опалення та утеплити фасади усіх шкіл. Та треба розуміти, за що це робити.


Найбільш бурхливим було обговорення та прийняття рішення по Колодистенському НВК: у селі залишити дошкільний заклад «Берізка», а школу приєднати до Глибочківського НВК. На сесію прийшли десяток колодистенців на чолі з колишнім сільським головою Олексієм Сараною, дружина якого є директоркою даного навчального закладу. І прославився він останнім часом лише тим, що там викладали російську мову у рамках факультативних занять. На їхні обурливі «Ми нікуди не хочемо приєднуватися! Депутати не знають, що нас вночі змусили написати заяви у Глибочківський НВК!» міський голова відповів мовою цифр:
– Я розумію, що ці рішення є неполярні. Проте далі зволікати з прийняттям рішення неможливо. У нас в районі це питання відтягували більше 5 років. Як наслідок – 80% бюджету громади йде на освіту. Для порівняння: у нас в об’єднаній територіальній громаді було 4 школи і 1600 дітей, у районі – 24 школи і 1400 дітей. Сьогодні ж маємо 2600 дітей і 27 шкіл. І ми далі хочемо «піаритися» на цьому.


Як виявилося, ситуація загострилася через те, що колодистенських дітей (31 учень) підвозитимуть до Глибочка, де навчається 33 дитини і фактично немає середньої ланки. Висновки комісією були зроблені на основі заяв 17 батьків, які виявили бажання, аби їхні діти навчалися у Глибочку. Тепер бажання батьків змінилися. Ймовірно, що після такого рішення постане питання і про реорганізацію Глибочківського НВК. Дітей обох сіл, кількість яких дорівнює кількості одного класу міської школи, підвозитимуть до Тального.
У с. Романівка наразі функціонує початкова школа, яка повністю знаходиться на утриманні місцевого бюджету. У ній навчається 11 дітей, 7 із них підуть у 5-ий клас у сусідній Мошурів. Залишиться 5 дітей. Про доцільність утримання такої школи розуміють 18 депутатів, присутніх на сесії. 3-є популістів утрималися від прийняття рішення про її ліквідацію.
Стосувалося рішення 8 сесії і долі Павлівсько-першого НВК: 19 депутатів проголосували за пониження його ступеня до початкової ланки та дошкільного підрозділу. За словами Раїси Карман, підвезення дітей вже організовано до Кривоколінського НВК. Одноголосно депутати проголосували за зміну ступеню і Корсунської ЗОШ І-ІІ ступенів на початкову ланку. Для підвезення дітей з Корсунки планують придбати шкільний автобус за програмою «90 на 10».

Марина КАМІНСЬКА

08.04.2021 12:50
Переглядів: 1902
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.