Чи стали менше пити? Як війна змінила алкогольні звички тальнівчан

Фото тематичне

Багато людей вважають, що в помірних дозах вживання алкогольних напоїв допомагає зняти стрес та підтримати моральний дух. Чи вплинула повномасштабна війна на споживчі звички та характер споживання напоїв. Тож наша редакція дізнавалася: «Чи стали тальнівчани менше пити та як змінилося їхнє ставлення до алкоголю після 24 лютого?»
– У перші пару тижнів після початку війни я про спиртне навіть не думав. Було страшно, на нервах кожен день, бо не знали ми тоді, що нас жде. Купив пляшку вина тоді, коли в дружини був день народження. Війна війною, а життя йде. Думаю, так би кожен зробив. На мою думку, зараз не час для випивки. Треба мати ясний розум.
Микола, м. Тальне
– Моя думка така: як маєш потратити гроші на горілку чи на пиво, краще ці гроші на Збройні Сили України віддати. Пити будемо після Перемоги й за Перемогу.
Віталій, м. Тальне
– Не можу спокійно дивитися, як у «АТБ» молодь крутиться біля горілки і вина. Набивають корзини до верху одними пляшками. І є ж за що, значить! А тут пенсії 2 тисячі, не знаю, як вижити. Якось у магазині побачила військового, був поранений, на милицях. Купляв торт, шампанське і цукерки. За нього раділа, бо, видно, додому їхав – чогось так подумала. Це дійсно радість, що живим прийшов, – мають повне право й шампанського випити.
Оксана, м. Тальне
– Перші місяці війни я не могла навіть дивитися на алкоголь. Справа була не в тому, що його не продавали чи ще щось. Мені було страшно хоч трохи втратити контроль над ситуацією. Страшно було хоч трохи притупити відчуття. Я відчувала, що постійно маю бути на сторожі. Зараз уже можу дозволити собі бокал вина на якесь свято, але це буває дуже рідко.
Марія, м. Тальне
– Ми напилися із братом 24-лютого. Дістали із погреба запаси домашнього вина, багато пили і говорили. Тоді, здавалося, що життя закінчилося і єдиним виходом було напитися та забутися. Але з кожним наступним днем це відчуття віддалялося. Зараз не вживаю алкоголю абсолютно. Думаю, краще скину ті кошти, які б я витратив на пляшку вина чи горілки, на допомогу армії. І моєму здоров’ю краще, і їм воно потрібніше.
Влад, м. Тальне
– Зараз на алкоголь менше витрачаємося, бо ціна його стала вища. Та й святкувати натепер немає ніякого бажання. Ми чекаємо Перемоги, тоді будемо гуляти на повну.
Олена, с. Мошурів
– Все залежить від його вартості і наявності на полицях магазинів. Як раніше був час, що в магазинах забороняли продавати алкоголь, то й не купували. Потім купували тільки здебільшого пиво, бо міцніше не вживаємо. Та все ж після повномасштабного вторгнення п’ємо менше.
Віталій, м. Тальне
– Як тільки почалася повномасштабна війна пили більше, ніби знімали стрес. З часом заспокоїлися, зрозуміли, що маємо робити, чим допомагати. Тому зараз можемо купувати алкоголь тільки на певні свята чи дні народження.
Марина, м. Тальне

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також: Змерзнем чи ні? Як тальнівчани готуються до опалювального сезону

Читайте нас також в Telegram!

16.09.2022 09:39
Переглядів: 717
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.