Чи повинні працюючі пенсіонери поступатися місцем молоді?

Фото тематичне

► Ваша думка

Із наступного року для отримання пенсій українцям потрібно буде мати щонайменше 30 років стажу. Такими є розрахунки Міністерства соціальної політики. Переважна частина 60-річних змушена буде працювати до 63 та 65 років. Уже зараз часто можна зустріти людей пенсійного віку, які працюють, а що буде після нових змін, можна тільки здогадуватися. Тож наші журналісти вирішили поцікавитись у тальнівчан: «Як вони ставляться до працюючих пенсіонерів?»
– Нормально ставлюсь. А за що людям жити? Ви бачили, скільки зараз тієї пенсії? Навіть на ліки не вистачає… А ще піднімають стаж і піднімають – скоро вже й до 50 років дійдуть.
Марина, м. Тальне
– Є така фраза «краще піти на три роки раніше, ніж на три дні пізніше». Треба розраховувати свої сили. Якщо ти вже не можеш нормально виконувати свою роботу, краще піди і звільни своє місце для того, хто зможе.
Владислав, м. Тальне
– Не знаю, що й сказати, з одного боку треба давати можливість молоді працювати, з іншого й на пенсію людям вижити важко. Думаю, що працювати треба доти, доки з тебе є користь, а коли людина вже приходить на роботу і не знає, що вона там робить, то який в цьому сенс?
Олег, м. Тальне
– Якщо на місце людини пенсійного віку приходить юний працівник, то, звісно, потрібно поступитися йому місцем. Адже молодь має працювати, має розвиватися. Інколи ж буває так, що немає робочих місць, то куди ж їм тоді йти, як заробляти на прожиття? А от пенсіонери мають, хоч і не великий, але дохід, тому можуть підтримати юного спеціаліста.
Олена, с. Мошурів
– Молоді люди більш ініціативні та активніші, мають багато цікавих ідей та реалізують їх не менш цікавими способами. А от люди пенсійного віку вже не мають такого запалу. Тому, наприклад, якщо це стосується професії вчителя, то тут однозначно мають люди пенсійного віку поступатися молодим. Та й найголовніше у цьому випадку, що діти тягнуться більше до молодих вчителів.
Денис, м. Тальне
– У пенсіонера має бути альтернатива, можливо, власний бізнес, тоді нікому не потрібно буде поступатися місцем. Про це варто думати заздалегідь і не триматися роботи зубами, а дати можливість проявити свої здібності молодим людям.
Ольга, м. Тальне
– Я за те, щоб роботу мали молоді люди. Якщо ж не вистачає спеціалістів, наприклад, – інша справа, тоді нехай би працювали і пенсіонери. Але якщо на їх місце є молоді фахівці, то люди пенсійного віку мали б вступити їм місце.
Тетяна, м. Тальне
– Не хочу образити пенсіонерів, але треба давати молодим дорогу. От де взяти людині навіть тих 3 роки стажу, які просять, коли беруть на роботу. А нема де і нема як. І пішла б людина на роботу, але ж хіба візьмуть без мінімального стажу? Де його заробити, якщо всюди пенсіонери. То вони хоч пенсію отримують, хай навіть невелику. Молоді зараз непросто, кругом треба платити: садок, школа, вдіти дітей, взути, вже не кажучи, як хтось захворіє – ті гроші, як вода.
Вікторія, м. Тальне

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також: Чи стали менше пити? Як війна змінила алкогольні звички тальнівчан

Читайте нас також в Telegram!

21.09.2022 14:43
Переглядів: 436
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.