«Чи підтримуєте Ви заборону на російську музику та книги?»

Фото тематичне

► Ваша думка

Як бачимо, спектр вживаності мови ворога звужується з кожним днем: все більше телеканалів не вживають російських слів, все більше радіоефірів уникають російських пісень та мови. Тож запитуємо респондентів, як вони ставляться до заборони на все російське?
– Раніше російську сприймала нормально, слухала пісні російських виконавців, ставилася до цього спокійно. Але зараз повністю виключила зі свого лексикону геть усі русофобські слова, категорично проти музики російських співаків, навіть українських, які співають ворожою. Мені неприємно чути її серед міста, в магазинах та кафе. Думаю, це цілком нормальна реакція свідомого українця в умовах, коли росія знищує наші мирні міста, вбиває дорослих та дітей. Не пробачити і не загасити цей біль нічим! Прощавай навіки, росіє. Думаю, зрозуміло, чи підтримую я заборону на російське.
Ірина, м. Тальне
– Я підтримую заборону на все зросійщене. Приїдьте хоч у якусь із країн Євросоюзу. Там вам зразу треба буде показати знання мови – німецької чи іншої, залежно від обраної країни і це там абсолютна норма. А що ж в Україні? Хай би також ввели таке правило: приїхав – вчи мову, інакше – на вихід.
Олександра, м. Тальне
– Вже дісталися до російської музики. Як без Глінки, Чайковського, Римського-Корсакова? Хіба ці композитори-класики мали відношення до того, що зараз росія воює з Україною? Не можна забороняти їхню музику, книги, культуру. Весь світ цінує культуру росії, а ми забороняємо. Так ми не будемо розвиватися всебічно, не матимемо змоги долучитися до найкращих зразків класичної російської літератури. Так не повинно бути. Кожна людина повинна сама обирати, що їй слухати чи читати. Це і є свобода вибору.
Володимир, с. Чеснопіль
– Із самого початку вторгнення, коли мені доводилося добиратися додому маршруткою, я часто чула в салоні так званий російський «блатной шансон». До речі, такий жанр є тільки в російській музиці. Як він мене бісив! На фоні отих звірств, що чинили ці нелюди в Бучі, чути цю потворну музику в маршрутці, чесно кажучи виводило з рівноваги. Хотілося набити морду водієві, що таке вмикав. Слава Богу, наші законотворці видали закон, яким заборонили використовувати російську музику в публічних місцях.
Олена, с. Соколівочка
– Це від нас має бути одним із перших протистоянь ганебному ворогу. Не просто заборона на російське, а конкретне його знищення на теренах нашої держави. Ми не маємо скільки сотень років бути під маніпуляцією і під гнітом цих нелюдів. Тож свою мову та культуру хай споживають самі. Так варто було зробити набагато раніше, хтозна, як би ми зараз від цього виграли.
Людмила, м. Тальне
– Я думаю, якщо ми зараз все російське не викорінимо, то ці мерзотники далі сунутимуться до нас і шукатимуть виправдання у своїх діях, бо десь чутимуть росмову чи росмузику. І те не правда, що поети чи співаки з росії непричетні до того, що зараз у нас війна, адже ми ж всі знаємо, як у рашистів фільтрується вся інформація і так було ще з далекого минулого. Якщо комусь сильно захочеться щось послухати вороже, то знайде сам, це ж нині не є проблемою. А от наші діти мають знати насамперед все українське. До того ж наша країна повна талантами, тож розвиваймо та популяризуймо власне. І в тому буде уже наша Перемога.
Андрій, с. Мошурів

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте також: Ваша думка

Читайте нас також в Telegram

06.08.2022 08:00
Переглядів: 426
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.