Чому тарифи на послуги тальнівського «Комунальника» можуть зрости

фото тематичне

Це питання розглянули на засіданні виконкому Тальнівської міськради на Черкащині, 30 червня. Згідно розрахунків, тарифи можуть зрости орієнтовно на 18-19%. Відтак вивезення твердих побутових відходів коштуватиме для населення з 1-ї особи на місяць 42 грн. 52 коп. (для жителів квартир). Той, хто проживає у приватному будинку, платитиме трохи більше: – 44 грн. 65 коп. з особи на місяць. Ріст цін на послуги відповідно торкнеться і бюджетних установ. Начальниця відділу житлово-комунального господарства міськради Наталія Красновська озвучила причину такого зростання: мовляв, пальне у тарифі заклали за ціною 25 гривень за літр, а зараз воно коштує щонайменше 52 гривні, а то й усі 62.


Це викликало у залі засідань неабияке обурення. Підприємство приватне, і найперше, на думку членів виконкому, мало би передивитися стратегію своєї діяльності, шукати огріхи у роботі самого підприємства, аби покрити різницю в тарифі. Але не у випадку «Комунальника»: піднатужуватися і працювати до сьомого поту тут не звикли, а дотримуються давнього правила: «як би це жити, щоб не робити». Не будемо голослівними: з бюджету громади, як прозвучало в залі, 40 тисяч гривень одноразової допомоги підприємство вже отримало, але що це дало? А нічогісінько, бо інакше б питання про ріст тарифів навряд чи стояло взагалі. То в чому ж тоді справа? Недопрацьовують?
– Коли ми попередній раз затверджували тарифи, ви пообіцяли, що буде активно проводитись робота з залучення населення до укладання договорів? Скільки договорів було укладено тоді і яка їх кількість зараз? Якщо проводилась робота, то збільшення кількості договорів повинна була перекрити різницю у вартості пального, – доречно наголосив староста Михайло Капериз.
– Треба йти до людей, – неодноразово наголошували інші члени виконкому.
Бухгалтеру «Комунальника» нічого не залишалося, як шукати виправдань: мовляв, переселенці не йдуть до них, бо на пару-трійку днів зупиняються у Тальному, а деякі до родичів приїжджають на короткий час, а то став на заваді коронавірус.
– 27 червня на сесії ми проголосували за те, що укладання договорів є обов’язковим для всіх. Рішення вчора я підписав. Згідно нього ми даємо працівника міської ради, аби ходити попід хати і працювати, – сказав міський голова Василь Сідько. Він зазначив, що було б доречно провести аудит та побачити, як працює «Комунальник».
У міськраді готові до співпраці та чекають конкретних дій та рішень від керівниці Людмили Росол, яка, до речі, навіть не удостоїлась прийти на засідання.
Вихід залишається один: засукати рукава і працювати до сьомого поту. Відсиджуватись не вийде!

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Жителька Тального розповіла, що в Німеччині українській армії допомагають навіть аптеки та магазини

Читайте нас також в Telegram!

 

06.07.2022 12:31
Переглядів: 591
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.