Чому молоде подружжя з Тальнівщини обрало для проживання село? - Вісті Черкащини

Чому молоде подружжя з Тальнівщини обрало для проживання село?

«Щастя не залежить від місця проживання…»

Часто-густо у пошуках кращого життя молодь виїжджає до великих міст. Та є й ті, хто віддає перевагу життю у селі. Сьогодні ми познайомимо вас з активним, позитивним подружжям із Майданецького. Мову поведемо про Олену та Миколу Фурлетів. Саме до них ми й вирушили суботньої днини. Щойно під’їхали до будинку, назустріч нам вибігла малеча – у сім’ї підростає 2-ко діток-погодок: 2-річна Соломійка та 1-річний Матвійко. Як кажуть молоді батьки, вони і є генератором їхньої радості, енергії та найбільшим щастям. За чашкою ароматного чаю та смакуючи свіжоспеченими рогаликами з вишнями, розмовляємо на кухні. Діти тим часом бавляться надворі – на просторому подвір’ї і гірка, і будиночок з тунелем, і дошка, щоб малювати крейдою, машинки, інші іграшки.
– Все почалося з волейболу, – розповідає про знайомство з майбутнім чоловіком Олена. – Це було наше спільне захоплення. Після 10-го класу я почала ходити на стадіон, щоб пограти. Приходив і Коля. Там і познайомилися. Так і зав’язалося. От казав мені тато: «Не ходи на волейбол!», – жартує та додає: – Коли стала студенткою, поїхала в Черкаси на навчання. Згодом туди й Коля приїхав, влаштувався на роботу. Час від часу зустрічалися.


– А потім Лєна сказала, що має для мене сюрприз – чекає на дитинку, – продовжує розповідь дружини чоловік. – Я якраз робив візу, щоб поїхати на заробітки у Польщу. Радіючи, відповів їй: «Це чудово! Значить, зароблю грошей на сюрприз!».
Олена взяла «академку». Спочатку жити в Оленчиної бабусі у Зеленькові, а потім тітка запропонувала переїхати до Майданецького. Коли на світ з’явилася крихітка-донечка, радості молодих батьків не було меж. Вирішили назвати по-старовинному – Соломійкою. За рік у сім’ї народився синочок Матвійко.
– У селі нам добре: зовсім поруч знаходиться дитячий садочок, школа, є багато магазинів. І до міста недалеко. Без проблем можна поїхати в Умань чи Черкаси – ходить автобус, – каже Олена, а чоловік додає: «Якщо хочемо показати щось дітям, їдемо до міста. Чесно кажучи, я б не хотів жити у місті, у тих 4-х стінах, до міського шуму не звик. Хіба що на день чи два поїхати – не більше. А в селі і роботу маю, і житло, і діти можуть дихати свіжим повітрям».


Сім’я має традицію: неділя вважається «Днем дружини»: «В цей день готую я, – каже Коля. – Роблю це з задоволенням. З випічкою поки не дуже виходить, більше Лєна випікає. А суп, борщ чи нашу улюблену картопельку – без проблем. Разом з дітьми ліпимо вареники. Плануємо добудувати кухню, поставити великий стіл, за яким би могли збиратися цілою родиною. Ми присвячуємо цей день один одному та дітям: граємося з ними у піску – будуємо величезні піраміди, малюємо, ідемо на ставок чи кудись їдемо: недавно були з дітьми у Софіївці, сподобалося і їм, і нам. А то на концерт Тіни Кароль їздили. Коли у Тальному відкрився «Фоксіленд», майже кожні вихідні ми там були. Хочемо в Черкаський зоопарк поїхати, на море.


– Мені подобається ця традиція. Люблю, коли Коля готує. Я можу зайнятися улюбленими справами: доглядати за квітами, щось випікати за новим рецептом чи читати книги, – додає Лєна. – Постійно замовляю літературу, обожнюю творчість Володимира Лиса та Люко Дашвар. Коля читає переважно електронні книги. Я планую продовжити навчання у вузі, заочно. У вересні, якщо карантин не внесе корективи, поїду на сесію. Діти цей час побудуть з татком. Як отримаю диплом, мрію викладати у коледжі.
Та то буде невдовзі. А поки з домашніми справами вправляються гуртом: на городі вибирати часник чи загрібати подвір’я маленькими грабельками мамі береться допомагати Соломійка. Таткові теж є підмога: коли той ремонтує авто, Матвійко завжди з ним.

– Ми щасливі по-справжньому, – каже наостанок Олена. – Щастя не залежить від місця проживання – село це чи місто. Ми разом – і це головне!

Ольга ОСІЯНЕНКО

10.08.2020 09:00
Переглядів: 2760
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.