Чому діти в Тальнівській громаді й досі без тепла

Після засідання виконавчого комітету Тальнівської міської ради, що на Черкащині, яке відбулося 8 жовтня, тепло пішло лише у Тальнівську ЦРЛ та терцентр. Зі школами та садочками ситуація дещо заплутана. Оскільки попередньо обговорювалося, що опалення у закладах освіти у цілях економії розпочнуть з 22 жовтня (після канікул), то відповідно до цього й готувалися.

Але, оскільки рішенням виконкому від 8 жовтня було ухвалено рішення про початок опалювального сезону в громаді, то, зрозуміло, поширилося воно й на заклади освіти. Проте, як запевняє начальниця відділу освіти, молоді та спорту Раїса Карман, з приміткою, «що запускатимуть поступово, бо все відразу запустити нереально».

Яка ситуація сьогодні, 12 жовтня, ми запитали у міського голови. На жаль, вичерпної відповіді він відразу не зміг надати.

Ситуацію пояснила Раїса Карман:

– Усі заклади освіти громади опалюються різним способом: газом (18 точок), електроенергією (5 точок), дровами (15) та знаходяться в обслуговуванні ТОВ «Теплоальт-Умань» (7). Станом на ранок 12 жовтня ситуація наступна: вчора було розпломбовано газові котли у садочках міста: «Казка», «Світлячок» та «Ромашка». Також підключені 5 точок електроенергії – дитсадки в селах: Вишнопіль, Білашки, Корсунка, Лісове та інклюзивно-ресурсний центр. Запущено й твердопаливні котли у Кобринівському НВК, Тальянківському ЗДО, Романівському ЗДО, Майданецькому ЗДО, Кобриновогребельському ЗДО, Заліському ЗДО, Соколівоцькому ЗДО, Потаській ЗОШ, Лісівській ЗОШ, Піщанському ЗДО, Кривоколінському НВК, Глибочківському НВК.

7 закладів, котельні яких орендує «Теплоальт-Умань», мають розпочати сьогодні. Першими на черзі є Зеленьківський НВК та Легедзенський НВК. Із середи – всі решта закладів.

Як запевнив директор ТОВ «Теплоальт-Умань» Ігор Бойко, розпорядження запустити систему отримав вранці і буде робити все можливе, аби сьогодні, максимум завтра у школи й садочки пішло тепло. «Соколівоцька гімназія та Легедзенський і Зеленьківський НВК будуть з теплом вже сьогодні. Можливо, під вечір вдасться запустити і Тальнівську ЗОШ №2 та Тальнівський НВК», – обіцяє Ігор Бойко.

Усі газові котельні закладів освіти у процесі розпломбування і найближчим часом діти будуть в теплі. Сьогодні за планом – Майданецька ЗОШ, Тальянківська ЗОШ та Білашківська гімназія.

Маємо надію, що діти Тальнівської громади дійсно відчують турботу місцевої влади і матимуть змогу навчатися в теплих і затишних класах.

Марина КАМІНСЬКА

12.10.2021 14:22
Переглядів: 497
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.