Через низьку наповнюваність 2 садочки у Тальному об’єднали

На засіданні 28 сесії Тальнівської міської ради на Черкащині вирішували подальшу долю кількох закладів дошкільної освіти громади. Ситуацію щодо них попередньо вивчала спеціально створена комісія, яка об’їхала їх усі без винятку, відбулися громадські слухання, на яких батьки, керівники закладів ділилися своїми думками. Потім питання обговорювали на профільних комісіях та зрештою винесли на сесію.

Як пояснила начальник відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради Раїса Карман, у Колодистому садочок пустує ще з минулого року, у Червоному він не функціонує ще довше – 2 роки (3-є діток зараз підвозять до садочка у Соколівочці, батьки задоволені, про що й повідомили на слуханнях 19 липня). 14 липня відбулися громадські слухання в Онопріївці: обговорювали різне, а от щодо роботи садочка питань у присутніх, за словами Раїси Михайлівни, не виникло, адже у селі розуміють, що продовжувати працювати він не зможе – у вересні туди ходитиме одна дитина. Отже, депутати ухвалили рішення про ліквідацію дитячих садків «Берізка» у Колодистому, «Пролісок» у Червоному та «Дзвіночок» в Онопріївці.

Дитячі садки «Ромашка» у Кобриновій Греблі та «Сонечко» у Романівці продовжуватимуть роботу, адже в обох є достатня для цього кількість вихованців. Попередньо міський голова Василь Сідько повідомляв, що садки, у яких є 15 дітей, закривати не будуть.

Так, у дитсадку у Кобриновій Греблі нині за списком 17 діток, а 14 липня, на момент слухань, їх було 14. Загалом серед вихованців 8 дітей місцеві, решта – діти переселенців. Цілком можливо, вони можуть поїхати з села, але поки діти є, садок працюватиме. Варто сказати, що садочок вже забезпечений дровами. Подібна ситуація і в Романівці:

– Коли ми приїжджали у «Сонечко», там було 15 дітей, за списком їх 16. Садок займає куток у приміщенні школи, яка опалюється повністю. Місцевих дітей 8 осіб, решта – діти переселенців, але тут ймовірність того, що ці діти залишаться у селі і будуть продовжувати відвідувати заклад, високий, оскільки люди переїхали у Романівку з зони бойових дій, де ворогом суттєво поруйнована інфраструктура.

До речі, жителі Романівки, як повідомила очільниця освітянської галузі, гостинно запрошують до свого села переселенців – тут є житло, люди з радістю допоможуть влаштуватися на новому місці.

Найактивніше обговорювали на сесії питання щодо реорганізації міського садочка «Струмочок». Депутати ухвалили рішення про його приєднання до іншого садка у Тальному – «Світлячка». Потужність останнього дозволяє це зробити. Однак обирати, куди повести свою дитину замість як у «Струмочок», тільки батькам.

Раїса Михайлівна пояснила, що наразі у «Струмочку» за списком 43 дитини, фактично ходять 21-22 вихованці. І це на 17 працівників цього закладу. Якщо більшість батьків виявлять бажання водити дітей до «Світлячка», відсоток працевлаштування персоналу зі «Струмочка» буде вищим.

Якщо говорити про утримання однієї дитини на рік у «Струмочку» і брати до уваги кількість дітей за списком, ця цифра складає понад 79 тис. гривень. Якщо ж врахувати фактичну відвідуваність, утримання однієї дитини сягає критично високої позначки – понад 111 тисяч гривень на рік.

Раїса Михайлівна також пояснила, що наразі невідомо, якою буде ситуація з газопостачанням. У разі виникнення проблем, альтернативне паливо може стати рятівним жилетом:

– У садочках по селах у нас твердопаливні котли та електроопалення, – сказала Карман, – там з цим простіше, а в місті всі дитячі садки опалюються газом. Якщо питання з газом постане гостро, батьки, які працюють в критичній інфраструктурі, зможуть водити своїх дітей у «Світлячок», де є твердопаливна котельня, не в найкращому стані, звичайно, але діюча.

– Сьогодні нам не треба прив’язуватися до приміщення, а дбати про дітей, – підтримав Раїсу Михайлівну заступник міського голови Юрій Свідерський. – Дітям освітянську послугу ми будемо надавати, тільки в іншому дитсадку. Нам треба думати про те, де громада буде завтра. російська федерація, яка постачає газ, веде з нами війну і газу може не бути, – наголосив він. – Найбільшою нашою помилкою буде залишатися бездіяльними.

Більшість депутатів міськради підтримали питання, тож садочки об’єднають.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Заслужений лікар України провів перші 3 лапароскопічні операції у Тальному

Читайте нас також в Telegram!

29.07.2022 09:47
Переглядів: 1091
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.