Будівельник з Тальнівщини розповів про особливості своєї професії

У другу неділю серпня працівники будівництва відзначають своє професійне свято – День будівельника. Це свято стосується всіх працівників будівельної галузі: інженерів будівництва, ремонтників, виконробів, співробітників ЖКГ та інших структур, індустрії будматеріалів.

Діяльність будівельника різниться в залежності від того, працює він на великому виробництві, де є чіткий розподіл обов’язків, чи в невеликій бригаді, яка виконує різні види будівельних робіт. Талановитий будівельник Андрій Савченко зі Здобутка, що на Тальнівщині, не спеціалізується на чомусь одному, а разом із своїми товаришами Юрієм Балакою та Сергієм Лісовим поєднують кілька спеціальностей, та є «майстрами на всі руки». Уміють все: від фундаменту будівлі до поклейки шпалер.

У народі кажуть: «Людина за життя повинна зробити три речі: народити і виховати дитину, посадити дерево, побудувати дім». Андрій без перебільшення із цим завданням справився на відмінно. Разом з дружиною Оксаною виховують двох чудових хлопчиків: Богдана і Ярослава.

Друге завдання – посадити дерево – він теж виконав на відмінно, бо розмову з ним ми почали саме у саду, що росте поруч з його хатою.

Ну і, звичайно, з третім завданням Андрій справився на відмінно з плюсом. Скільки всього побудував, реконструював – полічити важко.

– Після навчання в технікумі, одразу поїхав до столиці заробляти гроші. Майже 10 років працював на заводах, на будівництві. Потім разом з дружиною повернувся на рідну Тальнівщину. З самого початку робив опалення і сантехніку. Вчився в людей, переймав досвід в інших будівельників. Зараз є інтернет, то набагато легше: щось не зрозуміло – подивився, розказали, показали, – розповідає чоловік.

Коли Андрій звертається за допомогою до своїх друзів, то кожен виконує свою роботу: Андрій, наприклад, є чудовим лицювальником-плиточником, крутить гіпсокартон; Юрій робить електрику і шпаклівкою займається; Сергій – зварювальними роботами. «Якби не хлопці, то б важко було самому. Вони – професіонали своєї справи», – каже Савченко. Всі роботи чоловіки виконують якісно – комар носа не підточить. Крім цього, можуть підказати ще й з дизайном. Отже, професія будівельника не тільки фізично важка, а й творча.

– Велику увагу приділяю якісним і професійним інструментам. Якщо працюємо втрьох, значить, повинно бути 6 рулеток, 4 молотки, 3 шуруповерти, 2 перфоратори та багато іншого. Інструменти замовляємо в інтернеті, – продовжує співрозмовник. – Коли заходжу в незнайомі приміщення, одразу помічаю якісь будівельні «косяки». Наприклад, погану шпаклівку чи криві вікна, особливо звертаю увагу на плитку – нерівні шви одразу кидаються в очі. Вибір матеріалів зараз дуже великий, постійно з’являться щось нове. Та з роками все вивчаєш: клеї, суміші, профілі та інше. Якби в одному напрямку працював, було б легше, а коли робиш то дах, то шпаклівку, то вікно, воно все в голові перемішується. Тут наче одну роботу робив, а вже потрібно іншою займатися. Але така робота набагато цікавіша за одноманітну. Найважче – це початок, а коли діло йде до кінця, вимальовується картинка і ти бачиш плоди своєї праці, то настільки захоплює, що хочеш знову й знову братись за новий об’єкт.

Андрій Савченко впевнений, що працювати будівельником можна й без професійної освіти. Головне – практика та бажання. Щоб стати висококваліфікованим майстром, треба мати не тільки фізичну силу і просторову уяву, а й технічне мислення. Терпіння, акуратність, врівноваженість, старанність, організованість – невід’ємні якості в професії будівельника.

– Зараз в іншій професії себе навіть не уявляю. Я вже звик до будівництва. Думаю, що знайшов себе, – каже чоловік.

В день професійного свята редакція газети «Новий Дзвін» вітає всіх працівників будівельної галузі. Бажаємо плідної та цікавої роботи і чудових результатів! Нехай із роками зростає майстерність і фінансовий прибуток. І, звичайно, більше успішно зданих у експлуатацію об’єктів. Хай у ваших домівках завжди панує достаток, мир та злагода!

Катерина КІХТЕНКО

08.08.2021 09:00
Переглядів: 1043
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.