5 канал ”займається заказухою”?

“Телеканал Порошенка підставили, чи він займається “заказухою”? – запитували тальнівці після виходу сюжету 5 каналу про будівництво офісного приміщення на придбаній із аукціону земельній ділянці в центрі Тального.

Зазвичай люди вірять центральним телеканалам. Але не цього разу. У кадрі було трохи менше десятка колишніх регіоналів, рядові працівники комбінату хлібопродуктів та відомі інтригани із підконтрольної борошномельному олігарху Олександру Короткову газети. Вони давно ненавидять Володимира Мовчана за те, що він має чітку патріотичну українську позицію. Більшість із них виступали проти спорудження Володимиром Петровичем пам’ятника гетьманам України та меморіалу загиблим землякам на Майдані і у зоні проведення АТО. Тому і зараз плетуть інтриги та розповідають нісенітниці.

Організаторам мітингу важливо було, щоб критичний матеріал показав президентський канал, бо Володимир Мовчан активно підтримував Порошенка під час передвиборчої кампанії та й у районну раду пройшов саме від Блоку Петра Порошенка. Був першим номером в списку.

Цікаво, як могли повестися на примітивну брехню редактори поважного телеканалу?Чому не звернули увагу, що чоловік у кадрі відверто фантазує про “маленькі значки НКВС, які носили на погонах з зображенням Дзержинського”?Хіба їм не відомо, що до 1943 року погонів взагалі не було? Та й значок із таким зображенням ніколи не був елементом форменного одягу.

Не хочеться вірити, що молоденька черкаська журналістка Юлія Порпленко починає свій творчий шлях із погано прихованої заказухи, але дуже вже схоже на це. Звичайно, вона могла і не знати, що на місці будівництва ніколи не було приміщення НКВС. Але і розповідь краєзнавця про те, де ж насправді у Тальному було приміщення НКВС її чомусь не зацікавила.

Не виявила вона бажання зустрітися і із працівниками дитячої бібліотеки, які розповіли б, що у колишньому приміщенні, на місці якого зараз викопали котлован під фундамент офісного приміщення, ніколи не було підвалів. А тому й знаходити там вони нічого не могли.

Не захотіла вона спілкуватися і з справжніми археологами – Владиславом Чабанюком та Олексієм Корвіним-Піотровським. Їй вистачило бездоказових слів уродженця Донеччини екс-регіонала Бєлоногіна про міфічних “тальнівських археологів”, які начебто викопали “черепи із отворами від куль”. А де вони поділися? Не цікаво?

“Копнув два рази і викопав два черепи. Простреляних! І загорнув його назад, і забетонував. Більше там ніхто нічого не робив”, – фантазує у кадрі відомий на Тальнівщині сивочолий бородань Поліщук.

Насправді, археологи і служба охорони культурної спадщини, після фахових обстежень, зробили висновок, що знайденим похованням понад 150 років і захоронені вони були на дуже давньому цвинтарі, біля каплички. Науковці запропонували перепоховати їх на сучасному кладовищі.

Лише після отримання дозволу від археологів, забудовник залив бетоном основу під фундамент.

До речі, телевізійники відзняли, але чомусь не показали основне – випадково виявлені людські останки будуть поховані за християнським звичаєм, як тільки міська рада дасть дозвіл на це.

Зауважимо, що телеканал НТН, який приїздив одночасно із “5 каналом” видав в ефір відносно об’єктивний репортаж, де надав слово усім учасникам конфлікту.

Олександр ГРИГОРУК

16.08.2016 08:53
Переглядів: 1159
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.