17-річна Настя Ковбун з Тальнівщини продовжує боротися з рідкісною хворобою - Вісті Черкащини

17-річна Настя Ковбун з Тальнівщини продовжує боротися з рідкісною хворобою

 

Настя Ковбун (ліворуч)

«Зараз їй вже трошки краще…»

У листопаді минулого року ми розповідали історію 17-річної Насті Ковбун із Майданецького – дівчини, яка має досить рідкісне захворювання хребта та з усіх сил бореться з недугою. На той момент вона була прикута до ліжка, не могла рухати ні ногами, ні руками та готувалася до 27-ми опромінень у одній із приватних клінік Кропивницького.
Днями ми поцікавилися станом Насті та поспілкувалися з батьками. Про кроки, які вже вдалося зробити на шляху боротьби з недугою, про опору, підтримку, турботу та силу любові – далі.
За словами мами дівчини Маріанни Пономаренко, у Кропивницькому донька пройшла усі 27 запланованих опромінень (а це немало-небагато – 136 тисяч гривень) та зараз знаходиться вдома:
– Зараз їй вже трошки краще, руками й ногами може поворухнути, тримає голову. Вже в телефоні може сидіти. І водички сама нап’ється. Слава Богу, йде на поправку. Нам сказали, що це дуже рідкісна хвороба, тому хімія не допоможе. Єдиний вихід – «кіберножі». Звичайно, ми б хотіли, що їй було ще краще, ніж зараз, але радіємо кожному дню і її руху. Настю підтримують друзі з технікуму, телефонують. У нас із нею нема жодних секретів. Вже 2 роки вона зустрічається з хлопцем. Він не покинув її в біді, добре підтримав – хороша людина. Їй є заради кого жити, заради кого боротися. Звичайно, ми вдячні всім за допомогу.
На лікування, за словами мами, вже витратили понад 200 000 тисяч гривень. Зараз намагаються обходитися власними коштами. Планують оформити групу інвалідності, але через погодні умови повезти доньку до медзакладу в обласний центр, аби лікарі видали довідку, вкрай важко. Поки стали на облік.
– Вона в нас молоденька. Організм молодий, сильний. Надіюся, ми поборемо цю хворобу, – каже наостанок мама.

Ольга ОСІЯНЕНКО

28.02.2021 10:40
Переглядів: 743
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.