З'ясували, чому тест на Covid-19 може бути псевдонегативним - Вісті Черкащини

З’ясували, чому тест на Covid-19 може бути псевдонегативним

Пацієнтів госпіталізують навіть якщо ПЛР-тест показав негативний результат. Фото: pixabay.com

Зустрічаються випадки, коли у хворої людини з усіма симптомами коронавірусу тест на Covid-19 дає негативний результат. Повідомляє Gazeta.ua

У цього є три причини, розповіла інфекціоністка Чернівецької обласної лікарні Ольга Ковебкопередає tsn.ua.

“По-перше, концентрація вірусу може бути надто малою, аби її відчув апарат. По-друге, може бути період, коли самого вірусу вже немає, але розвинулися ускладнення. По-третє, людський фактор при дослідженні і заборі мазка. Як приклад – смерть лікаря з Почаєва Тернопільської області Івана Венжиновича, який із перших днів працював із пацієнтами, хворими на Covid-19. Коли він сам захворів і був у важкому стані, його тести були негативними. Але там була типова клініка і, на жаль, цьому загиблому лікарю не буде враховано, як професійне захворювання і це неправильно”, – пояснила лікарка.

Пацієнтів госпіталізують навіть якщо ПЛР-тест показав негативний результат. При цьому повторне тестування, за словами інфекціоністки, бувають позитивними.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що останні кілька місяців в Україні пацієнтам з Covid-19 ставлять відповідний діагноз без позитивних ПЛР-тестів. Лікарі більше зважають на симптоматику хворого.

22.10.2020 10:09
Переглядів: 1113
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.