Журналіст-краєзнавець презентував книгу

10 травня м. Городище Черкаської області. У Центральній районній бібліотеці ім. В. Симиренка відбулася презентація нової книги журналіста і краєзнавця Володимира Чоса «Невідома Городищина». Це вже двадцята книга автора, що розповідає про історію рідного краю. Кожна попередня ставала культурною подією району. Продовжить добру традицію і чергове видання.

Ім’я Володимира Чоса широко знане не лише на Городищині, а й далеко за її межами. Автор народився 28 червня 1971 року. Працює начальником відділу районної газети «Вісник Городищини», редактор сайтів новин «Городище-Інфо» та «Вісник Шевченкового краю».

Книга Володимира Чоса «Невідома Городищина» по праву займе особливе місце серед інших краєзнавчих досліджень. Це підсумок проробленої величезної роботи. Тут зібрані цікаві, проте маловідомі факти з історії усіх населених пунктів Городищенського району.

Подорожуючи сторінками «Невідомої Городищини» дізнаємось про археологічні розкопки, про артефакти різних епох, які тут знайшли науковці. Захоплюючими стануть розповіді про скарби Городищини і таємні підземелля. Автор наводить маловідомі факти про стародавні храми Городищини. Особливо цікаве дослідження про чудодійну ікону Божої Матері, що зцілює від безпліддя. З любов’ю до рідного краю розповідає Володимир Чос про місцеву Швейцарію – село Буду-Орловецьку та її славних гончарів. Про Вербівку, де в прадавні часи жили мамонти. Про лампочку Ілліча, яка не сяяла у Воронівці без могорича, про бунтівних селян Старосілля, про козацькі хрести села Петрики та ще багато пізнавального з історії Городищини.

В роботі автор використав літописи, стародавні книги, архівні матеріали, спогади старожилів, які особисто збирав багато років. У книзі надруковано унікальні фотознімки й топографічні карти місцевості.

Книга «Невідома Городищина» побачила світ за сприяння громадського діяча, засновника Громадської організації «Розвиток територіальних громад» Ірини Ванникової та директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка, благодійного фонду «Урожай – громаді». За що автор і читачі висловлюють щиру вдячність!

Громадський діяч, керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова зазначила: «Коли мій друг та колега Володимир Чос запропонував видати цю книгу – ні секунди не сумнівалася, адже розумію, що без знання минулого нашому суспільству важко буде збудувати майбутнє. Тож із великої любові до книги та поваги до автора підтримала цю добру справу, важливу для майбутніх поколінь».

Володимир Чос говорить: «Для мене ця книга – підсумок зробленої величезної роботи. Я довго збирав необхідні матеріали. І як з окремих фрагментів мозаїки складається велике полотно, так і з окремих краєзнавчих досліджень вдається відобразити масштабну історичну картину. Вдячний меценатам за розуміння усієї важливості збереження пам’яті про історію, людей і події минулого та допомогу в реалізації цього проекту. Подарувавши землякам цю книгу, ми дійсно зробили велику справу!»

Володимир Чос – лауреат премій імені Семена Гулака-Артемовського, імені Павла Чубинського, імені Михайла Максимовича. За заслуги з відродження української духовності нагороджений Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого. Міжнародною асоціацією «Козацтво» нагороджений орденами «Козацька звитяга» та «Покрови Пресвятої Богородиці». Нагороджений Почесним знаком Національної спілки журналістів України та Почесною відзнакою Черкаської облдержадміністрації «Холодний Яр», відзнакою Президента України – ювілейною медаллю «25 років незалежності України». Має звання Почесний громадянин міста Городище.

Контакти з автором:

Тел. 097-122-52-90

E-mail: vchos@ukr.net

Нагадаємо : На Тальнівщині підприємець виділив 1,5 мільйона гривень для реанімаційного відділення райлікарні

11.05.2019 16:22
Переглядів: 681
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.