"Вичистимо" законодавство від застарілих норм - Стефанчук про судову реформу - Вісті Черкащини

“Вичистимо” законодавство від застарілих норм – Стефанчук про судову реформу

Реформування судової системи планують завершити 2023 року. Пише Gazeta.ua

Нове бачення реформи відрізняється комплексним підходом, який охоплює не лише інститут суддів, повідомив перший віцеспікер Ради Руслан Стефанчук в ефірі телеканалу “Дом”.

“Ми уважно досліджували всі попередні помилки. І підхід, який продемонстрував президент Володимир Зеленський, концептуально відрізняється від того, що ми мали в попередній час. Ми розробляємо не одну концепцію, а одразу декілька. Окрім концепції реформування судоустрою, ми розробляємо і концепцію систематизації українського законодавства, і систематизації та переосмислення української юридичної освіти. Лише в комплексі ми можемо досягти результату. Ми маємо “вичистити” наше законодавство від застарілих норм, упровадити нові правила правотворчості, а також зробити правовий моніторинг”, – сказав він.

Стефанчук додав, що напрямки йтимуть паралельно. Реформування судового корпусу почнуть із перезапуску найважливіших інститутів, якими є Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада юстиції.

Для отримання 2-го траншу від Міжнародного валютного фонду Україна має виконати 5 вимог. З них 3 ключові питання – судова реформа. Це закон про Вищу раду правосуддя, закон про посилення кримінальної відповідальності за незаповнення або неналежне заповнення декларацій, а також закон про НАБУ – про призначення керівника і його легітимізацію згідно з Конституцією.

05.03.2021 15:05
Переглядів: 141
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.