В Україні посилюють карантинні заходи: список нових заборон

Уряд планує запровадити більш жорсткі заходи безпеки в Україні на період карантину, який триватиме щонайменше до 24 квітня 2020 року.

Повідомляє gazeta.ua

Внесення відповідних змін до постанови щодо запобігання поширення коронавірусу запропонували на засіданні Кабінету міністрів.

Після додаткового опрацювання постанова буде викладена в новій редакції.

Так, планують запровадити комбінацію профілактичних немедикаментозних заходів: домашню ізоляцію, соціальне дистанціювання осіб віком понад 60 років, обмеження відвідування парків та зон відпочинку.

Зважаючи на щоденне зростання кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, з урахуванням міжнародного досвіду та рішень профільної комісії, Кабмін запроваджує додаткові карантинні обмеження на території країни.

Зокрема, під час карантину, який триватиме до 24 квітня на всій території України, серед внесених нових змін діятиме заборона на:

– переміщення групою понад 2 особи, окрім випадків службової необхідності та супроводу дітей,

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх,

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора,

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, окрім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності,

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків,

– проведення всіх масових заходів, у яких беруть участь понад 10 осіб, окрім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Деякі з цих заходів введені в дію на території України за рішенням місцевих органів самоврядування.

Інші нововведення будуть опрацьовані з урахуванням пропозицій уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової і профільних міністерств та відомств протягом найближчої доби.

В Україні хворим на коронавірус людям дозволили виходити з дому, де вони мають перебувавти в самоізоляції. Однак, із поправкою, що це можна робити лише в “невідкладних випадках”. І за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Таке пом’якшення режиму самоізоляції для хворих на Covid-19 внесли у вигляді змін до постанови КМУ “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу Covid-19”.

02.04.2020 13:46
Переглядів: 655
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.