Україна відмовляється від переведення годинників

Верховна Рада у середу ухвалила в 1-му читанні законопроєкт про скасування в Україні переходу з літнього на зимовий час і навпаки.

Повідомляє gazeta.ua

“За” проголосували фракції “Слуга народу”, “Голос”, група “Партія “За майбутнє”. ОПЗЖ, “Європейська солідарність”, “Батьківщина”, група “Довіра” утрималися.

Якщо закон ухвалять, то в Україні більше не буде переходу на літній час, а постійно залишатиметься нинішній зимовий час, або UTC+2 за міжнародною шкалою.

Отож різниця між київським і московським часом постійно буде одна година, пише BBC.

Вважається, що саме зимовий час є природним і стандартним для певної території. Тоді як на літній годинники переводять кожної весни, щоб робочі години більше припадали на світловий день. У такий спосіб, як вважається, економилися кошти на електроенергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаль похвалився здобутками за рік

В Україні переходять на літній час щороку в останню неділю березня, а на зимовий – в останню неділю жовтня. Восени переводять стрілку на годину назад, а навесні – вперед.

Коли тепер востаннє переведуть стрілки годинників в Україні невідомо. Можливо, що 28 березня Україна ще перейде на літній час, а восени 2021 року повернеться вже на постійний зимовий.

Щоб не переходити на літній час зараз, низка депутатів пропонує ухвалити законопроєкт якомога швидше – тому ініціативу до 2-го читання готуватимуть за скороченою процедурою.

Навіщо скасування

Автор законопроєкту, обраний від “Слуги народу” віцеспікер Руслан Стефанчук пояснює, що адаптація до переведення годинників раз на пів року погано впливає на здоров’я людей.

“Такий “сезонний часовий стрибок” призводить до зміни біологічних ритмів людини, що негативно відображається на загальному стані людини, як фізіологічному, так і психологічному. Після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб”, – пише він у пояснювальній записці.

“Також доведено, що переведення годинника не допомагає енергозбереженню”, – аргументує віцеспікер.

Як у ЄС

2019 року Європарламент скасував обов’язкове переведення годинників на літній та зимовий час у країнах ЄС.

З 2021-го кожен член Євросоюзу зможе сам обирати: зберегти чинну систему переведення годинників чи взагалі відмовитися від неї.

До цього в ЄС була спеціальна директива, яка зобов’язувала всі 28 країн-членів переходити на літній час в останню неділю березня, і на зимовий – в останню неділю жовтня.

Перед цим пройшло публічне обговорення ідеї з відмовою від сезонного часу, у якій взяли участь понад 4,6 млн громадян ЄС – абсолютна більшість висловилася за те, щоб скасувати переведення годинників.

Ті країни, що відмовляться від постійних переходів на літній та зимовий час, востаннє переведуть годинники у жовтні 2021 року.

У Верховній Раді підготували законопроєкт про дерадянізацію законодавства. В Україні діє за різними підрахунками від 10 до 25 тис. нормативно-правових актів радянських часів, сказав Стефанчук.

04.03.2021 09:09
Переглядів: 381
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.