Судовий збір 2022: нові ставки з 1 січня

Фото тематичне

Поняття «судовий збір» міститься у Законі України «Про судовий збір», відповідно до ст. 1 якого під судовим збором розуміється – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Особливістю судового збору є те, що останній підлягає зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України, а кошти з якого спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, забезпечення доступності приміщень судів, доступності інформації, яка розміщується в суді для осіб з інвалідністю.

Ставки цього збору залежать від розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення як одиниці виміру бази оподаткування.

А тому, хоча і ставки цього збору визначені у законі та є змішаними (є абсолютна та відносна ставки податку), їх розмір та порядок справляння щорічно змінюється залежно від розміру одиниці виміру бази оподаткування – прожиткового мінімуму для працездатного населення. Щорічно, в залежності від розміру прожиткового мінімуму, як правило і збільшується, фактичний розмір цього збору в абсолютній ставці судового збору.

Детально про порядок формування судового збору у 2022 році читайте за посиланням https://tl.ck.court.gov.ua/sud2317/pres-centr/news/1241187/?fbclid=IwAR3fyZ3bgZdynY8_M-cny8VtSzf20eqwjFz8I7UF4SvwNnwrzkQDGsXPl6k

14.01.2022 17:33
Переглядів: 565
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.