Співак та музикант з Тального має у своєму репертуарі більше1000 пісень

«Треба відчути емоцію, про яку співаєш, хоч частково прожити її»

Юрія Ноздровського не потрібно представляти зайвий раз, адже його знають, напевно, всі у Тальному. Його голос впізнає кожен, хто хоч раз чув, як він співає. Цей голос зачаровує чистотою звучання, тембром, чуттєвістю, мелодійністю. Складні вокальні партії у його виконанні звучать впевнено і, здається, зовсім невимушено. Все життя чоловік присвятив музиці, оскільки любив співати ще з дитинства: «Як тільки почав говорити – одразу почав співати. А як тільки зміг взяти в руки маленьку гармошку – почав грати», – каже музикант.
Любов до пісні йому, очевидно, передалася з генами. Його родину за правом можна назвати співочою: дід співав та грав на музичних інструментах, тато все життя керував музичними колективами. Та й донька Юрія також успадкувала музичний дар.


Усі грані свого таланту Юрій починав розкривати у Тальнівській дитячій музичній школі, де його наставницею була педагог Надія Михайлівна Качан: «Навчався за класом «Баян». Так склалось, що я пішов в музичну школу трохи пізно, тому, щоб закінчити загальноосвітню школу разом з музичною, треба було два роки пройти за рік. Мені це вдалося. Далі навчався в Уманському державному музичному училищі грі на кларнеті», – згадує Ноздровський.
Розповідає, що після закінчення училища деякий час жив на Київщині, працював керівником дитячого духового оркестру. Зізнається, що навчати дітей – одне задоволення і працюється набагато легше, ніж з дорослими. Пізніше повернувся в Тальне, працював у приватній школі Ольги Григорівни Сальніцької, викладав дітям співи. 10 років був художнім керівником Гордашівського сільського будинку культури і 3 роки Соколівоцького. Паралельно з цим брав участь в художній самодіяльності на Тальнівщині. Наразі працює в Тальнівському будинку культури методистом інструментального жанру.


Жодне свято чи концерт в Тальному не обходиться без участі Юрія Ноздровського. Він грає в народному аматорському духовому оркестрі «Сурми Тальнівщини», співає в народному аматорському ансамблі української пісні «Ордана», в народному аматорському ансамблі «Джерела», неодноразово виступав з народним аматорським хором «Хлопці ого-го», в неймовірному дуеті з Інною Касьян, а соло і не перелічити. Грає на різних музичних інструментах: баяні, фортепіано, гітарі, саксофоні, кларнеті, флейті. Хоча робота вимагає виконувати більш патріотичні і народні пісні, Юрій зізнається, що до душі ближче ліричний жанр: «Гарних вокальних даних замало для того, щоб слухач відчув красу пісні, відгукнувся на неї. Треба відчути емоцію, про яку співаєш, хоч частково прожити її. Мені здається, лірика найкраще передає емоції, – каже артист. Не дивно, чому публіка зустрічає співака гучними оплесками – бо співає душею.
На запитання, яка пісня найулюбленіша, сміється і каже: «Якби я знав їх 10, то я б сказав, яка пісня найулюбленіша, а коли в моєму репертуарі їх більше тисячі, то сказати важко. Всі по-своєму гарні».
А ще відкриємо секрет – Юрій Ноздровський сам пише музику і тексти, але поки не демонструє назагал, каже: «Ще не час». Тож з нетерпінням чекаємо прем’єри.
Щиро вітаємо Юрія та його колег з професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури та аматорів народного мистецтва! Бажаємо творчих здобутків, миру, любові і злагоди, втілення найяскравіших творчих ідей, натхнення та процвітання у такій необхідній справі на благо духовного збагачення Тальнівщини.

Катерина КІХТЕНКО

08.11.2020 09:00
Переглядів: 2991
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.