СБУ: На Харківщині затримали 17-річного студента, якому обіцяли вбити вітчима за шпигунство на користь РФ

На Харківщині затримали 17-річного студента професійного коледжу, якого підозрюють у передачі представнику РФ даних про місця перебування українських військових на Ізюмському напрямку.
Джерело: СБУ, Офіс генерального прокурора, Національна поліція України
Деталі: Зазначається, що підозрюваним є студент місцевого професійного коледжу. За версією спецслужби, він коригував російські обстріли на Ізюмському напрямку, а пріоритетними цілями були запасні командні пункти та укріпрайони Сил оборони.
Дослівно СБУ: “За матеріалами справи, російські спецслужбісти завербували юнака, коли він намагався у Телеграм-каналах “замовити” фізичну розправу над своїм вітчимом через сімейний конфлікт.
Так, в одному з чатів неповнолітньому відповіли з РФ, що обіцяють ліквідувати його родича в обмін на шпигунство в інтересах країни-агресора”.
Деталі: Щоб виконати завдання, підозрюваний, за даними СБУ, об’їжджав місцевість під виглядом робочих поїздок від комунального підприємства, де підробляв на ремонті автодоріг і тротуарів.
Під час таких поїздок він нібито позначав на Google-картах місця зосередження українських військових і техніки, а також фіксував геолокації об’єктів, які могли використовувати як логістичні бази.
фото: СБУ
В Офісі генпрокурора уточнили, що зібрані дані підліток надсилав представнику РФ у вигляді текстових повідомлень, фото- та відеоматеріалів. За виконані завдання він, за даними прокуратури, отримав 645 гривень.
У Нацполіції додали, що у квітні-травні 2026 року підозрюваний також отримував завдання фотографувати адміністративну будівлю одного з відділів поліції, навчальні заклади та інші об’єкти, де, за версією представника РФ, могли перебувати українські військові.
СБУ повідомила, що затримала підозрюваного в кімнаті студентського гуртожитку. Під час обшуку в нього вилучили смартфон із фото та координатами потенційних цілей для передачі РФ.
фото: поліція
Підлітку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 ККУ — державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану. Суд відправив його під варту без права внесення застави.
У СБУ зазначили, що з огляду на вік підозрюваного йому загрожує до 15 років позбавлення волі.





