Перше в Україні електронне інформаційне табло запрацювало на Черкащині

Перше в Україні електронне інформаційне табло, що живиться від альтернативних джерел енергії, запрацювало на Черкащині
При в’їзді в Черкаську область з боку Київщини на дорозі Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь запрацювало інформаційне табло, на якому цілодобово висвітлюється корисна інформація для водіїв.
Нове автономне електронне інформаційне табло – пілотний проєкт в Україні. Його живлення здійснюється від сонячної електростанції. Окрім того, це перше в Черкаській області електронне табло на автодорогах.
Встановлене дорожнє табло за якістю зображення не поступається аналогічним, але споживає у 7 разів менше електроенергії, ресурс його роботи розрахований не менше як на 15 років. Застосування енергоощадних технологій дозволяє використовувати сонячну енергію замість звичайної.
Виведення інформації на дорожнє табло здійснюється Службою автомобільних доріг у Черкаській області. Для цього розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє диспетчеру оперативно інформувати учасників дорожнього руху про дорожні умови та обмеження, небезпечні погодні явища (ожеледицю чи опади), дозволену швидкість, дорожні затори чи ДТП, температуру повітря та стан дорожнього покриття. Інтерактивний дорожній знак дозволяє виводити будь-яку графічну чи текстову інформацію. Наразі електронне інформаційне табло працює у тестовому режимі.
Вироблене табло австрійською фірмою «Swarco», яка є світовим лідером у цій галузі. Встановлено воно на сталевій опорі на висоті 7,5 метрів. Його розміри 5 метрів на 2,5 метри, що дозволяє водіям легко сприймати виведену на табло інформацію.
Окрім цього, в Черкаській області встановлено 18 камер відеоспостереження на державних автодорогах, а саме: М-05 Київ – Одеса та М-30 Стрий – Умань – Дніпро – Ізварине. Камери працюють в онлайн режимі, вони розміщені на небезпечних ділянках доріг, спусках і підйомах та поворотах. Це дозволяє оперативно контролювати та реагувати на ситуації, які виникають на дорогах.
Пресслужба САД у Черкаській області
28.01.2022 12:21
Переглядів: 402
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.