Перша країна Європи заборонить працювати невакцинованим

Італія має намір вимагати від усіх працівників державного й приватного секторів сертифікати вакцинації проти Covid-19 Green Pass із середини жовтня. Новий указ ухвалять увечері 16 вересня на засіданні уряду.

Green Pass – цифровий або паперовий сертифікат, що підтверджує, що людина вакцинована або має негативний результат тесту на коронавірус, або недавно вилікувалася від Сovid-19. Про це пише видання Wanted in Rome.

Пропуск буде потрібен для обідів у кафе й ресторанах, для поїздок на далекі відстані всередині країни, для безлічі культурних і розважальних заходів, для роботи, зокрема навчання в школі й університеті.

Новини про указ з’явилися після того, як кілька міністрів публічно підтримали цей крок, заявивши, що вакцинація – єдина зброя проти Сovid-19 і не має бути жодної дискримінації між державними й приватними працівниками.

Основна асоціація, що представляє італійські виробничі й сервісні компанії Confindustria, дала згоду на те, щоб зробити Green Pass обов’язковим на робочому місці. Але заявила, що вартість тестування на Сovid-19 має сплачувати держава, а не робочі або підприємства. Цю точку зору також висловили лідери основних профспілок Італії, які заявили, що тести мають бути безплатними для працівників, які не хочуть щеплюватися. І цей крок не має призводити до звільнення робітників.

За повідомленням італійського інформаційного агентства ANSA, тим, хто не матиме Green Pass, загрожує штраф від €400 до €1000 або позбавлення зарплати.

Італія наближається до мети вакцинації – 80% населення понад 12 років до кінця року. Вона стане першою європейською країною, яка зробить Covid-паспорт обов’язковим для всіх працівників державного і приватного секторів.

gazeta.ua

16.09.2021 13:19
Переглядів: 134
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.