Останнього Леніна повалять до кінця тижня - Вісті Черкащини

Останнього Леніна повалять до кінця тижня

У с.Косенівка на Уманщині досі височіє пам’ятник Леніну — останній, що залишився в Черкаській області. Проте його демонтують протягом цього тижня. Про це розповіла депутат Косенівської сільської ради, краєзнавець Лариса Колесник.

“Нарешті нас переконали, і цього тижня пам’ятник таки демонтують. Так довго все тривало саме тому, що новий сільський голова намагався не тиснути на людей, а дійти до кожного, вислухати його думку і спробувати переконати, а не діяти силою. Депутати сільради опитували людей ще восени, одразу після виборів, яке ставлення до ідеї знесення пам’ятника. Багато жителів були проти знесення.

По-перше, тому, що це люди поважного віку, саме тієї радянської епохи. По-друге це пам’ятник з монолітного граніту, і виготовляли його місцеві, косенівські майстри. Тож для людей це не є пам’ятником комуністичному лідеру, а скоріше — робота їхніх родичів, сусідів, яку вони шанували, тож руйнувати — ніби зневажити їхню працю”, – розповіла Л.Колесник.

Наступним каменем спотикання у вирішенні долі пам’ятника стало питання, куди його подіти після демонтажу. Парку в селі немає, та й у схожому місці памятник все одно заважав би, адже суперечив би виконанню закону про декомунізацію. Музей пам’яті села перебуває у приватній власності, і його господиня відмовилась від розміщення пам’ятника у себе, мотивуючи це тим, що подвір’я музею невеличке

У музеї-садибі генерала К.Дерев’янка він також мав би недоречний вигляд. А поблизу сільського цвинтаря, де вже встановлено пам’ятник жертвам Голодомору, — й поготів. Тож досі селяни не знають, де зберігатиметься пам’ятник.

За словами краєзнавця, на місці, де височів Ленін, косенівчани вирішили встановити погруддя Т.Шевченку. Таке рішення теж довго обдумували і зважували. Зійшлися на кандидатурі Кобзаря, дехто навіть пропонував скинутись по 100 гривень з двору, якщо у бюджеті сільради грошей не вистачить.

Сільський голова вже знайшов майстрів, тож за два тижні після демонтажу Леніна в центрі села вже стоятиме Тарас Шевченко.

УНН-Центр

18.05.2016 16:49
Переглядів: 877
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.