На що в період карантину витрачають гроші жителі Черкащини?

Фото з інтернету

Звичайні будні та вихідні, робота, дні народження, свята та відпочинок на природі. До карантину, погодьтеся, ми майже не звертали уваги на все це. Але за останні два тижні, гадаємо, кожен отримав шанс переоцінити цінності, поглянути на життя з іншого ракурсу. І найперше, звісно, що вибиває з колії, – це незвична картина для нас: люди в масках, черги під магазинами, в яких потрібно вистояти, і невідомо ще, чи купиш необхідне: зайдеш, а полиця пуста. Та й до холодильника стали бігати частіше, вдома ж сидимо. Потроху зношуємо шкарпетки, торішнє взуття та одяг. Тому сьогодні ми поспілкувалися зі звичайними покупцями та продавцями, аби з’ясувати, що купують зараз найчастіше, де купують одяг та взуття, речі, яких, де-факто, немає на полицях продуктових супермаркетів та невеличких магазинчиків.
– Я взагалі нікуди не виходжу. Як треба в магазин, то син ходить і то виключно, щоб купити харчі: хліб, цукор, чай. У магазині бачу, що люди купують в основному продукти. Знайомі кажуть, що на одяг зараз грошей не витрачають. Логіка проста: їсти хочеться більше, аніж новий одяг.
Віра, м. Тальне.
– Щоб чогось бракувало, не відчуваю. Всього вистачає. До того, магазин знаходиться недалеко.
Арміна, м. Тальне.
– Працюю в магазині. Минулого тижня люди брали багато крупи: гречаної, ячмінної, горохової. Зараз не беруть, накупили. З хімії, то білизну розхапали, немає ніде: ні в магазині, ні на базі. Є ще господарське мило, туалетний папір. Людей приходить дуже мало, в основному, по хліб та робочі рукавиці. Я нічого не закупляла, живу звичним життям: робота – дім, на роботі часто мию руки, одягаю маску, яку сама пошила, та рукавички: береженого Бог береже.
Віта, с-ще Здобуток, Тальнівський р-н.
– Відчула себе, як не у своїй тарілці, коли зайшла до магазину купити хліба. Забігла, в магазині був один покупець. Поспішаючи, не звернула уваги на надпис, що можна заходити по одному. Вийшла. З якимось осадом. Не знаю, ажіотажу ніде не бачила. Хіба що люди чекають під дверима «АТБ» та «Нашої Ряби», щоб купити необхідне. Пригадую, якась бабуся набрала крупів, макаронів та цукру, взяла пачку солі. Мабуть, життя навчило.
Марія, м. Тальне.
– З продуктами наче все добре, є де купити. Скоро не буде за що, але ви ж не про це запитуєте. Живу на одну пенсію, мінімалку. Економлю, щоб якось дотягнути до кращих часів. Приїхала донька з онуками, то гроші, як вода. Дочка каже, взуття закаже в Інтернеті, на весну який там одяг. Та й по всьому. Сидимо вдома, стараємося ніде лишній раз не ходити.
Тетяна, м. Тальне.
– Найбезглуздіша покупка? Та вони зараз у нас всі безглузді. Навіщо, скажімо, мені 5 упаковок антибіотиків, 10 пачок парацетамолу, 30 рулонів туалетного паперу і т.д.?! З телевізора кричать: «Не скуповуйте, не створюйте ажіотаж!» Легко сказати, але в нашого сімейства досить обмежений дохід, а ціни ростуть не по днях, а по часах. Бачу, якби раніше дечого не купила, то зараз би, може, вже й не купувала, бо дорого. А треба ж усю сім’ю забезпечити необхідним: чоловіка, двоє діток, стареньких батьків… А тепер уявіть, що хтось, не доведи Боже, захворів, то й люди відцураються, і в магазин чи аптеку не пустять. У нас такий народ, добре, коли добре. Що робитиму з парацетамолом, якщо не знадобиться? Огірки консервуватиму чи помідори. Кума казала, рецепт дасть.
Марія, Катеринопіль
– Ой, не чіпайте мене з цими покупками. Пішов учора в магазин. Без маски не впускають. Пішов у аптеку по маску – нема. Що прикажете: з голоду вмирати? Психоз якийсь. Дідусь один просив, щоб винесли батона, бо та сама історія: без маски не впускали в магазин. Так і не допросився, додому пішов. А грошей у нього тільки на той батон і було. Які там маски по 40 гривень?!
Василь, Катеринопіль
– Недавно замовляла посадкове насіння через Інтернет-магазин. Прийшло «Новою поштою». Хоч і йшло днів 5, але таки отримала. Малим ігри купила таким же способом. А що робити, як цілий день вдома сидять? До обіду щось там з учителями займаються, а після обіду, хоч плач, треба їх чимось забавити. Тому замовила пару ігор. Поки що граються, ще не набридли, навпаки, відірвати не можна. Тепер голову ламаю, що чоловіку на День народження купити. Знову через Інтернет доведеться. Ну не їжу ж йому дарувати!
Надія, Катеринопіль
– У магазин намагаюсь не бігати щодня. М’ясо закупила оптом, крупи теж. Помітила, що люди найбільше скуповують хлорку, туалетний папір, вологі серветки і продукти. На початку карантину, малолітки купували пиво та вино, щоб повеселитись, зараз щось їх не видно. Через інтернет замовила труси, шкарпетки і колготки для дітей. Косметику теж купую на сайтах чи у Фейсбуці.
Ірина, с. Корсунка, Тальнівський р-н
– Бачив якогось разу в «АТБ» хлопчина закупив кілька великих упаковок з презервативами, мабуть, боїться, що закінчаться і не буде з чим до дівок під час карантину бігати.
Микола, с. Кобринова Гребля, Тальнівський р-н
– А я затарився цигарками, бо палю часто, а тепер вдома сиджу, то взагалі йде по пачці на день. Вчора замовив в інтернеті машинку для папірос, бумагу спеціальну, табак, думаю зекономлю добряче.
Дем’ян, м. Звенигородка
– Ситуація зараз складна, але ми, мабуть, заслужили на це випробування. Знівелювалися справжні цінності. Тепер маємо час і можливість подумати, переосмислити все. Багато людей змінять свої критерії оцінки життя. Що до закупів: ми, пенсіонери, і так не балували себе обновками, а нині тим паче. Ліки, необхідні продукти харчування, комунальні – основні статті витрат. Я суворо дотримуюся карантину. Для чого наражати себе на небезпеку й створювати незручності іншим? Потреби скорочую, бо ціни ростуть, а пенсія на місці. Соцпрацівниця купує та приносить усе необхідне. Бажаю всім здоров’я. Бережіть себе.
Надія, м. Тальне
– Моя думка буде, мабуть, трохи дивною. Я в такому чудовому віці: від усього намагаюся отримати задоволення. Карантину дотримуюся, за цей час у магазинах не була, телевізор не дивлюся. Сьогодні хочу пошити маски, але це більше, як спробувати щось нове. У Фейсбук інформацію читаю вибірково. За першою освітою я біолог, тому все, що пов’язане з вірусологією, трохи розумію. Намагаюся зрозуміти і наших людей, вони нікому, особливо владі, не довіряють, і тому панікують. Переконана: все буде добре!
Ольга, с. Легедзине, Тальнівський р-н
– Чесно кажучи, я нічого не купувала наперед і не збираюся цього робити. У «АТБ» з часу введення карантину ще жодного разу й не була. Крупами, як це робила й до цього, закупилася на місяць. М’ясо птиці й кроля заготовили з чоловіком ще з осені (свинину ми практично не вживаємо), так само рибу купили на увесь сезон. Заморозила різних овочів та фруктів із власного саду й городу. Тому зараз тільки виймаю з морозильника та готую. Яблука теж власні маємо, мед. Масло, сир та ковбасу без проблем купую у магазині «Українські ковбаси». Купувала банани, лимони та цукерки у продуктових магазинах. Не бачу з цим ніяких проблем. На рахунок обновок, думаю, обійдемося тим, що маємо. Головне, щоб усі були здорові.
Лариса, с. Поташ, Тальнівський р-н

05.04.2020 11:33
Переглядів: 2199
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.