Ліс у смартфоні: у Черкаському лісництві показали,як користуються новим застосунком

Кілька днів тому карту удосконалили, на неї нанесли інформацію про класи пожежної небезпеки на різних ділянках лісу

Повідомляє 5 телеканал

Чи законне вирубування лісу, відтепер можна дізнатися за допомогою смартфону. В Україні вже пів року працює електронна мапа лісових господарств. Завдяки їй можна швидко перевірити, чи справді рубання лісу легальне, і якщо ні – повідомити про це правоохоронцям. Як застосунком користуються на Черкащині – дізнавалася журналістка “5-го” Яна Лимаренко.

Пеньки замість дерев у лісі показує інженер лісових культур Олена Лістрова. За її словами, це планове вирубування. Але перевірити це віднедавна можна через смартфон. Мапа лісів розміщена на сайті Державного агентства лісових ресурсів України. Тут позначені всі ліси їхнього підпорядкування.

“Показує, що ми знаходимося тут, ось вона ця рубка, натискаємо і отут висвічується інформація, що це Золотоніське господарство, Вільхівське лісництво”, – показує інженерка лісових культур.

За чипом на колоді також можна визначити, звідки дерево і наскільки виправдано його зрубали.

“Можна відсканувати або ввести номер бірки і ви побачите всі параметри цієї колодки, де вона заготовлена, і чи законна вона взагалі”, – пояснює лісничий.

Лісники кажуть: люди часто повідомляють про підозріле, на їхній погляд, рубання лісу, а потім вимагають пояснень. З появою електронної карти це стало простіше.

“Було декілька випадків: люди приходять, питають, що там і там проводиться рубка дерев, чи там треба чи не треба так, відповідно ми знаємо, де проводяться лісогосподарські заходи, і, звісно, ми людей ставимо до відома”, – запевняє лісничий Павло Міщенко.

Лісівники сподіваються, що електрона мапа і небайдужість громадян допоможуть оперативно виявляти нелегальних лісорубів. За останні півтора року на Черкащині покарали 200 порушників, які завдали збитків державі майже на 10 мільйонів грн.

“За це передбачена відповідальна кримінальна й адміністративна відповідальність, передбачає позбавлення або обмеження волі до трьох років, або якщо це мало тяжкі наслідки, то до 5 років. Найчастіше це заяви небайдужих громадян, які є екологічно свідомими, тому їм за це хочемо подякувати”, – наголосив перший заступник Державної екологічної інспекції центрального округу Сергій Поліщук.

Кілька днів тому карту удосконалили, на неї нанесли інформацію про класи пожежної небезпеки на різних ділянках лісу.

Яна Лимаренко, В’ячеслав Ромодан, Черкаська область, “5 канал”

18.05.2020 12:44
Переглядів: 903
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.