Йога допомагає відкрити в собі нові можливості

Як повідомляє сайт http://novadoba.com.ua

Черкащанин Юрій Поліщук займається йогою вже 14 років. Зізнається: почати активно працювати над своїм духом і тілом змусили проблеми зі здоров’ям. Зараз чоловік очолює ГО «Йога в повсякденному житті». Ця організація входить до світової системи, відповідно до якої 12 тисяч інструкторів у всьому світі безкоштовно передають знання та ознайомлюють із йогою усіх охочих. Тож ми запитали у пана Юрія, що таке «здоров’я» у розумінні йоги, та як це вчення змінює людину.

– Пане Юрію, що спонукало Вас зацікавитися йогою?

– Я любив працювати і мене, сільського хлопця, батьки навчили, що зміна видів праці – це і є відпочинок. Тож до 33 років я змінював одне на інше, поки не потрапив у лікарню під крапельницю. Згодом зрозумів, що потрібно уміти відпочивати і розвивати своє тіло – в плані рухливості суглобів, еластичності м’язів, витривалості.

– Що є основою такого оздоровлення?

– В основі системи йоги лежить принцип: «Функція відновлює орган». Наприклад, суглоби працюють неналежним чином через те, що мало рухаються. Щоб вилікувати їх, потрібно почати робити плавні рухи: скручування, згинання – це стане «їжею» для суглобів. Якщо ми тривалий час не наповнюємо шлунок харчами, він починає хворіти. Так само відчувають «голод» і наші суглоби, якщо ми рухаємося замало.

Йога допомагає відкрити в собі нові можливості

– Яким чином йога зміцнює духовну сферу людини?

– Ми допомагаємо людям вдосконалитися у чотирьох аспектах: фізичному (йдеться про силу, витримку, хороше самопочуття), духовному (допомагаємо долати життєві труднощі і протистояти їм), соціальному (пошук свого місця, де людина змогла б реалізуватися) і ментальному (робота над своїми думками, очищення розуму від непотрібної інформації). Відповідно, застосовуємо різні форми занять. Робота з тілом – це асани, фізичні вправи. Дихання наше теж повинне бути здоровим, природним. Правильно дихаючи, ми виштовхуємо з тіла шлаки і токсини. Ментальні практики – ми вчимося концентруватися і вчимося «чистити» наші думки. За допомогою мантр ми робимо наші думки позитивними.

– Як би Ви охарактеризували середньостатистичного відвідувача уроків з йоги?

– Цікавляться йогою абсолютно різні люди. Це і 6-річні діти, які приходять з батьками, так і літні люди (до 80 років). Часто це працівники сфер управління або комунікацій – тобто, ті, хто повинен багато спілкуватися. Адже контакт з людьми завжди виснажує, людина наприкінці робочого дня почувається спустошеною. Йога дає можливість відновити свій енергетичний запас.

– Чи можливо опанувати йогу самостійно, наприклад, за відповідною літературою, відеоуроками?

– В цілому, можливо, але я б радив хоча б інколи приїжджати на певні заняття чи семінари, щоб консультуватися в тих, хто цими техніками вже оволодів.

– Як йога змінила Вас?

– Йога мені дала можливість розкрити себе в повній мірі: і як бізнесмена, і як особистість, і як громадського діяча. І я розумію, що меж для розкриття і самовдосконалення немає. Щоразу можна побачити все нові горизонти – це ніби відвідувати різні країни. Скільки б красивих місць не побачив, я розумію, що можна вирушити ще кудись і побачити щось інше – красиве і цікаве.

Для людини, щоб побачити нові можливості, важливо почати робити щось нове. Для цього добре підходить йога. Є, наприклад, така вправа, яка активує 640 м’язів. І от поки її людина не спробує, вона не усвідомлює повністю своїх ресурсів. Ті ж, хто цю вправу опанував, відчувають, який потенціал у них закладений.

07.04.2017 16:31
Переглядів: 832
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.