Голова Тальнівської РДА Олександр Цимбал закликав депутатів міської та районної рад прийти на засідання сесій - Вісті Черкащини

Голова Тальнівської РДА Олександр Цимбал закликав депутатів міської та районної рад прийти на засідання сесій

«Я розумію, що це останній вагон і останній поїзд, але треба встрибнути в нього»

На черговому засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Тальнівської РДА, яке відбулося 13 листопада, обговорювалося питання щодо газового опалення приміщення колишньої поліклініки – тієї його частини, де знаходиться швидка допомога. Дану будівлю передали до громади, проте без права власності міська рада не може оголосити тендер, аби надалі запустити котельню. Про це повідомив Сергій Маринченко, заступник міського голови. Він також зазначив, що для того, щоб на «швидкій» стало тепло, міськрада робить усе можливе: «Передати майно легко, але узаконити – не настільки й легко. Перш за все, що вимагає газове господарство – це право власності».

Олександр Цимбал, голова Тальнівської РДА, сказав, що голова Тальнівської райради Валентина Любомська у вирішенні цього питання плеча підставляти не хоче. Посадовець закликав усіх до співпраці.

Подібна ситуація, що склалася з опаленням «швидкої», може розгорнутися й на тлі навчальних закладів району. Їх до громади ще не передали.

–Хочу сказати, що подібну ситуацію ми вже проходили при створенні ОТГ, ми тоді зверталися до працівників міської ради, до фахівців. На жаль, нас тоді ніхто не чув і ще у березні місяці ми розплачувалися за енергоносії і за газ за новостворену громаду, – сказала Лариса Коваль, начальник відділу освіти Тальнівської РДА. – То я не просто прошу, я закликаю прислухатися до тих рекомендацій, які ми зараз даємо, тому що ми вже в цьому випадку не зможемо розрахуватися, бо в нас вже фінансування не буде.

Окрім шкіл та дитсадків, у залі прозвучали й інші заклади, щодо яких теж необхідно приймати рішення про передачу юридичних осіб, зокрема: районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, реабілітаційний центр, терцентр та районний будинок культури.

Минулого тижня ми зустрілися з Олександром Цимбалом, головою Тальнівської РДА, аби дізнатися про стан справ щодо прийому-передачі шкіл та дитсадків району та чи вдалося налагодити співпрацю з усіма гілками влади.

–Райрада, в обличчі керівника Любомської, завжди запевняла, що воно само по собі передасться, – сказав Олександр Євгенійович. – Ми в чомусь погоджувались, в чомусь ні. Але коли почав сам працювати в цьому напрямку, спілкуватись з головами інших адміністрацій, то кожен з них казав: «Треба передавати». Тому ми включилися в цей процес. Почали з лікарні. Нас запевняли: «Не спішіть», але слава Богу, що ми почали. Я розумію, що як голова адміністрації, я недопрацював у цьому питанні. Признаю, це так: тоді треба було і школи передавати. На останній селекторній нараді Наталя Миколаївна Кравченко нам сказала: «Передавайте все». Ми напрацювали рішення. Зразу направили лист районній раді, у міську раду. Я телефонував у Лисянку, Шполу – усі кругом включилися, бігом передають. У нас іде затягування. Чому? Чому ми тягнемо? Я розумію, що це останній вагон і останній поїзд, але треба встрибнути в нього. Якщо ми зараз не включимося в цей процес і не передамо навчальні заклади, постраждають, в першу чергу, жителі сіл: дітки, батьки. Якщо цього не зробити, буде те, що й зі швидкою допомогою. На прикладі поліклініки ми зрозуміли, що нічого автоматично не відбудеться. Ми зможемо опалювати навчальні заклади тільки до 1 січня, далі ситуація не знаю, як буде. Тому зараз не треба шукати винних. Мене бентежить, що ще можна щось виправити: краще пізно, ніж ніколи. Сьогодні нам оперативно потрібно зібрати сесію. Вона відбудеться 24 листопада, у вівторок.

Я хочу закликати депутатів міської ради, районної ради: давайте зберемося на цій останній сесії і приймемо рішення: надати згоду на прийом (міська рада) і передачу (районна рада). Зробити це потім буде набагато складніше і постраждають всі, бо треба буде передавати з району до Звенигородки, а звідти – на громаду.

 

Марина КАМІНСЬКА

23.11.2020 09:04
Переглядів: 1472
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.