Черкаси цього року матимуть нові дороги - Вісті Черкащини

Черкаси цього року матимуть нові дороги

Як зазнчено на сайті http://dzvin.news

Із приходом весни, тема черкаських доріг є чи не найбільш обговорюваною у місті. На дорогах, реконструкція яких розпочалася торік завершуються роботи, ведеться облаштування території. Крім того, за кілька днів мають розпочатися роботи на центральній вулиці міста – бульварі Шевченка.

Рекордну суму – 212 мільйонів гривень заплановано витратити у 2017 році на реконструкцію та капітальний ремонт автошляхів. За ці кошти планується привести до ладу бульвар Шевченка, вулиці Руздвяну, Героїв Дніпра, Гагаріна, Толстого, Сурікова, Корольова, Смілянську та ряд інших. Крім кого близько 23 мільйонів піде на облаштування міжквартальних проїздів та тротуарів.

Тож як швидко черкасці зможуть насолодитися новими дорогами, та які амбітні плани щодо ремонту автошляхів має міська влада на 2017 рік, розповів нашому виданню директор департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради Артур Савін.

Отож, майже з нуля побудована вулиця – Героїв Дніпра. Протяжність вулиці – 820 метрів. Вартість об’єкту близько 22 мільйонів гривень.

Наразі триває завершення робіт на ділянці від вулиці Жужоми до Богдана Хмельницького. Мешканці Митниці вже встигли оцінити переваги нової дороги, яку відкрили для транспорту ще у лютому, а з настанням весняного тепла містяни із задоволенням прогулюються понад Дніпром по вимощеним яскравою плиткою тротуарам. Проте, “ідеальною” Героїв Дніпра стане аж у вересні, коли завершиться облаштування зелених зон та буде висаджено дерева.

Вже зараз готується проектна документація для початку робіт на даній вулиці на відрізку Козацької – Смірнова. До кінця квітня буде підготований проект, далі – тендерні продцедури. І всередині літа вже мають розпочатися ремонтні роботи.

По вулиці В’ячеслава Чорновола майже всі ремонтні роботи були зроблені у минулому році. Потягнув ремонт на 25,8 мільйонів гривень. За ці кошти було зроблено фрезування, простелено два шари асфальту (посередині із армуючою сіткою для надійності дорожнього покриття.

Нині закінчуються роботи з благоустрою території, встановлюються нові зупиночні комплекси.

На вулиці Молоткова ще торік було вирівняно асфальтне покриття, облаштовано зливову каналізацію, зроблені тротуари, впоррядковано перехрестя, паркувальні місця, встановлено освітлення, нанесена дорожня розмітка.

Затрачено на Молоткова було близько п’яти мільйонів. Наразі вулицю ще “причепурюють”, але вже наприкінці травня її “офіційно” можна буде вважати зробленою.

Також у травні має закінчитися реконструкція частини вулиці Менделєєва. Ця важлива автомагістраль фактично з’єднала три мікрорайони Черкас – Соснівку, Дахнівку та Луначарку.

Нині на Менделєєва облаштовуються тротуари та велодорціжки.

Ділянка вулиця Благовісна, де торік тривапли ремонтні роботи нині закінчена на 90%. Залишилося озеленити відреставровану вулицю, нанести доржню розмітку, облаштувати перехрестя.

І вже днями капітальна реконструкція черкаських доріг стартує з вулиці Сумгаїтської. Це одна з найдовших вулиць міста, частину кошті підрядник уже отримав. Робіт тут багато, тому за рік не впораємося, закінчитися роботи мають у 2018 році.

За асфальтування центральної вулиці Черкас – бульвару Шевченка – дорожники візьмуться уже найближчими днями. Як тільки для цього будуть сприятливі погодні умови і, відповідно, за наявності оптимальної вологості нижнього шару покриття.

“Ми хочемо якомога швидше перейти до проведення робіт із укладання асфальтобетонного покриття в цій частині міста, – каже Савін. – Але зараз для цього тримається ще зависокий рівень вологості. Ми не хочемо займатися «показухою» й за таких обставин укладати асфальт, бо через два чи три роки тут знову з’являться ями. Наша мета – зробити якісно.”

Нагадаємо, ремонт найдовшої вулиці міста – бульвару Шевченка – в обласному центрі розпочали у жовтні минулого року. Цю масштабну реконструкцію планували зробити в три черги: перша – від вулиці Лазарєва до Небесної Сотні, друга – від Небесної Сотні до Припортової (колишня – Героїв Сталінграда), остання – до вулиці Різдвяної. За словами Артура Савіна, загальна протяжність ділянки реконструкції сягатиме майже три кілометри (2 969 метрів). А ширина проїжджої частини становить від 8 до 9 метрів. Тут планують, серед іншого, відремонтувати оглядові колодязі дощової каналізації, змонтувати пішохідну огорожу, облаштувати ліхтарі та, насамкінець, нанести розмітку на нове покриття.

На майбутнє, підкреслив Артур Олександрович, усі роботи по ремонту доріг в Черкасах починатимуться в першій провині року, тобто до першого липня. Тому ситуація як із бульваром Шевченка, коли вийшло так, що погода завадила відреконструювати вулицю, більше не повториться.

27.03.2017 16:11
Переглядів: 537
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.